Akıllı Bileklikler Adımları Nasıl Sayıyor?

0 2

Pedometre işlevine sahip her akıllı cihaz; bir günde atılacak adımları, çıkılacak kat sayısını ve bu işlemleri yaparken harcanan kalorileri sayar. Birlikte nasıl yaptıklarını kontrol edelim.

Bugün, akıllı telefonları ve akıllı cihazları gün boyunca birçok amaç için kullanıyoruz. Bu cihazlar hayatımıza dahil oldu ve hatta birçok işlevi içeren yaşam tarzımızı bile değiştirdi. Adımsayar işlevi bunlardan biridir. Herhangi bir akıllı telefon veya giyilebilir akıllı cihaz; kullanıcının kilo, boy ve cinsiyet gibi fizyolojik ayrıntıları belirtmesi gerekir. Bu kişiselleştirme, cihaz tarafından oluşturulan verilerin işlenmesine yardımcı olur.

Akıllı Bileklikler Adımları Nasıl Sayıyor?

Akıllı saatler ne şekilde adım sayar?

Akıllı telefonlar ve giyilebilir cihazlar, 3 eksenli ivmeölçerler aracılığıyla her yöndeki insan hareketini sürekli olarak algılar. Cihaz çalışırken ve kullanıcı kullanımdayken veriler her zaman kaydedilir; bu, kullanıcıların yürüdüklerini, hızlı koştuklarını veya hareketsiz durduklarını izlemelerine olanak tanır. Cihaz, işlenmek üzere tüm bu verileri kaydedecektir. Cihazlar, kullanıcılar hakkında bilgi toplamak için kullanıldığından, kişiselleştirilmiş algoritmalarla çalışacaklardır. Böylelikle yürürken veya koşarken kaç kalori yaktığımız veya kaç kata çıktığımız gibi bilgilere ulaşabiliriz.

Bu cihazlar, hareketi türüne göre de sınıflandırdıkları için bu detaylara dayalı olarak daha fazla bilgi üretir. Bu bilgilere örnek olarak, cihaza bağlı olarak kullanıcının yürürken ortalama kalp atış hızını, kandaki oksijen miktarını ve kullanıcının hızını verebiliriz. Günümüzde altimetre, boyunuzu, gün boyunca tırmanma yüksekliğini ve hatta yukarı ve aşağı merdiven sayısını hesaplayabileceğiniz çoğu akıllı saat ve bilekliğe de dahil edilmiştir.

Sayılan bir tek adımın bile arkasında yatan mühendislik (en yalın haliyle):

Çoğu akıllı saat / bileklik ve telefonda askeri sınıf ivmeölçerler kullanılmaktadır. Bu ivmeölçerler tarafından alınan veriler, kullanıcının motivasyonunu hesaplar. Hesaplanan güç daha sonra “eşdeğer metabolizma” adı verilen bir parametreye dönüştürülür.

MET adı verilen dönüştürücü, kişilerin boy, kilo ve cinsiyet gibi özelliklerine göre özelleştirilir. Bu nedenle, MET değeri üzerindeki adım sayısını bulmak daha kolay hale gelir. İvmeölçerin denklemi çok basittir. Bir adım için gerekli MET’i oluşturduğunuzda, adımsayar sizin için 1 adım sayacaktır. Daha sonra toplanan veriler adımlara ve aktivitelere, ondan kalori ve uyku kalitesine dönüştürülür ancak süreçte bazı tahminler yapılacaktır.

Bugün kullandığımız cihazlar, geçmişte kullanılan adım ölçerlerden daha kararlı ve daha stabil çalışıyor.

Akıllı Bileklikler Adımları Nasıl Sayıyor?

Adımsayar sensörler aracılığıyla akıllı bileklikler bir çok bilgiyi işliyor:

Akıllı bileklikler ve saatlerdeki pedometre işlevi esas olarak fitness için kullanılır. Bu nedenle, akıllı cihazların faaliyetlerini izlemenize yardımcı olabilir. Akıllı bileklikler ve saatler, düzenli egzersiz hedeflerinize ulaşmanıza, gün içinde belirli sayıda kalori yakmanıza ve hatta vücudunuzun ihtiyaçlarına göre daha fazla su içmek gibi hedefler belirlemenize yardımcı olabilir.

Kilo vermek isteyen bir akıllı cihaz kullanıcısı cihaza bu bilgileri girdiğinde akıllı bileklik, saat ve telefon bilgileri kişiye gün içinde yaktığından daha az kalori tüketmesi için gönderecek ve hesaplama yapacaktır. gün için egzersiz zamanı. İnsanlar, belirledikleri hedeflere ulaşırken, cihaz tarafından kaydedilen verilerle motive olabilir.

Akıllı saatlerin bilimsel araştırmalara dahi getirisi var:

 

Akıllı saatlerin ve bilekliklerin kişisel kullanımı ve kendi bilgilerinin çoğuna erişim yoluyla, kullanıcılar çok sayıda insan üzerinde araştırmalara da yardımcı olabilir. Deneylerde veya araştırmalarda, birçok kişi deneyin yapıldığı alana uyum sağlayamasa da akıllı saat ve bileklik kullanan kişilerin verileri, araştırmacılara daha geniş bir hedef kitle için toplanan verileri inceleme fırsatı vermektedir. Sensörler% 100 güvenilir olmasa da, akıllı saatler ve bileklikler kullanan kişilerden elde edilen veriler, araştırma için büyük miktarda veri toplamayı kolaylaştırabilir. Akıllı saatler ve bileklikler, gelişmiş bilimsel fitness araştırmalarının yürütülme biçiminde devrim yaratabilir.

Akıllı saatler ayrıca bilimsel araştırmalara katkıda bulunur:

Akıllı saatlerin ve bilekliklerin kişisel kullanımıyla, onlar hakkında birçok bilgiye erişebilirler ve kullanıcılar ayrıca çok sayıda insan üzerinde araştırmalara yardımcı olabilirler. Deneylerde veya araştırmalarda, çok sayıda insan deneyin yapıldığı alana uyum sağlayamasa da, akıllı saat ve bilezik kullanan kişilerin verileri, araştırmacılara daha geniş bir hedef kümesi için toplanan bilgileri inceleme fırsatı vermektedir. Sensörler% 100 güvenilir olmasa da akıllı saatler ve bileklik cihazları kullanan kişilerin verileri araştırma için bilgi toplamayı büyük ölçüde kolaylaştırabilir. Akıllı saatler ve bileklikler, ileri bilimsel koşulların araştırılmasında bir devrim yaratabilir

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.