Akustik Piyano

0 2

Akustik Piyano İle Dijital Piyano Arasında Hangi Farklar Vardır Ve Bunlar Nelerdir?

Akustik piyano, klasik müzik enstrümanları arasında tartışmasız bir konuma sahip olup icadı 1700’lü yıllara kadar uzanmaktadır. Teknolojik gelişmelerin getirdiği olanaklar kapsamında bazı değişikliklere tanık olmuştur. Uzun yıllar akustik bir piyanoya sahip olduktan sonra piyasaya sürülen dijital piyano ayrı bir ayrıcalık olarak görülüyor ve müzik piyasasında bazı tartışmalara neden oldu.

Akustik piyano, bir çekiç bir tele çarptığında ortaya çıkan mekanik bir sestir, ancak bir elektronik sistemin rahatlığı ile dijital bir piyano da gerçekleştirilebilir.

Akustik Piyano

Bu konuda en önemli nokta dijital piyanoların dokunuş eksikliğidir.Son yıllarda belli başlı piyano markalarının katılımıyla bu fark büyük ölçüde azalmıştır. Ancak, tabii ki, buradaki fiyatlar da önemli ölçüde arttı.

Piyanonun doğuşundan bu yana pek çok biçimde ortaya çıkmıştır. Her ne kadar piyano veya Bartolomeo Cristofori (Bartolomeo Cristofori) ilk olarak 1700’lerde Floransa’da üretilse de, İtalyanca adı “forteforte” piyano tuşlu bir enstrümandır, ancak çekiç üzerindeki tahta çekice vurarak Sesi elde edin, bu nedenle piyanoya vurmalı müzik aleti. .

Üretim tarihinden bu yana, farklı piyano üreticilerinden farklı sayıda tuşa sahip piyanolar artık 88 tuştan oluşuyor.

Bu tuşlar 52 beyaz ve 36 siyah akustik piyano üzerinde bulunur.

Ses açısından akustik piyanolar hiçbir şekilde değişmemiş olsa da tasarım evrimini henüz tamamlamamıştır.

Ancak günümüzde insanların piyanoda düşündükleri biçim standart olarak kabul edilmektedir.

Dijital piyano, teknolojik gelişimin hayatımıza getirdiği en güzel şeylerden biridir.Sadece akustikten ucuz olmakla kalmaz, aynı zamanda taşıması kolay olması ve ayarlama ve diğer fonksiyonlar gerektirmediği için insanlar tarafından da tercih edilmektedir. Modern dünyada evlerin ve apartmanların kültürü küçülüyor, bu nedenle alan ve ses kısıtlanmalıdır. Dijital piyano ile, kolayca kapatılabilen evi ve sesi kontrol etme ve hatta kulaklıkla kullanma özelliği sayesinde komşularınızı rahatsız etmeden rahatlıkla piyano çalabilirsiniz.

Akustik Piyano

Akustik bir piyanodaki pedal sistemi ses yoğunluğunu% 30 ila% 60 azaltabilse de, belirli bir ses sınırından daha düşük olamaz. Bu, özellikle gece çalışırken sorunlara neden olabilir. Maliyet açısından dijital piyanolar ile akustik piyanolar arasında ciddi farklılıklar vardır. Son zamanlarda dijital piyanolara farklı işlevler ekleyerek ürün değerini artırma girişimlerine rağmen, akustik piyanoya sahip olmanın bir ayrıcalık olduğuna şüphe yok.

Akustik piyanolar uzun yıllardır ailelerde kullanılmaktadır ve birçok aile yaşamının önemli bir parçasıdır. Sürekli gelişen ve değişen şehirler ve birbirine yaklaşan evler nedeniyle üreticiler önce akustik piyanoların sesini kontrol etmek için çözümler aradılar, ancak zamanla birçok yöntem denediler ve geliştirdiler.

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte müzik hayatını kolaylaştıracak çözümler vardır. Bu çözümlerden bazıları akustik piyanoyu küçültmek ve sesini kontrol edebilmektir.

Her geçen gün kaçınılmaz bir hızla gelişen teknoloji, müziğin birçok faydalı alanında da kullanılmış ve müzik sektörüne büyük katkılar sağlamıştır.

Akustik Piyano

Akustik piyanolar, mevsimsel değişikliklerden ve canlı yapılarından dolayı her türlü mekansal değişikliklerden etkilenecektir. Örneğin mevsimler arasındaki sıcaklık farkı, akustik bir piyanonun perdesinin bozulmasına neden olur. Bu durumda, düzenli ayarlamalar da gereklidir, bu da sabit maliyetler anlamına gelir. Ancak, dijital piyanoların ayarlama ile ilgili sorunları yoktur.

Dijital piyanonun elektronik bir müzik aleti olduğu unutulmamalıdır. Şu anda, prizler ve akım sizin için her zamankinden daha önemli olacak. Aslında bu, üretilecek ses için açık bir öneme sahiptir. Teknik sorunlarla karşılaşırsanız, servisi aramalısınız.

1980’lerden beri hayatımızda olan dijital piyanolar her geçen gün mükemmelliğe yaklaşıyor olsa da, bazı müzisyenler akustik piyanoların insanlara asla dokunma ve ses keyfi vermeyeceğini tahmin etmeye devam ediyor.

Akustik Piyano

Bir piyano satın almadan önce, kendi yaşam standardınıza göre akustik piyano ile dijital piyano arasındaki farkı araştırmalısınız.

Bir apartman dairesinde yaşıyorsanız, akustik bir piyano ses açısından doğru seçim olmayabilir. Akustik piyanoların düzenli bakıma ihtiyacı olduğunu hatırlatalım. Ahşap telli bir çalgı olduğu için nem, sıcak / soğuk hava, nem ve toz akustik piyanonun performansını olumsuz etkileyecektir. Bu nedenle akustik piyano satın almadan önce tüm detaylar üzerinde ön araştırma yapmalısınız.

Öte yandan, dijital piyanolar akustik piyanolara göre daha az bakım gerektirir. Akustik piyanodan neredeyse hiç farkı yoktur çünkü içerdiği ses, özel bir ortamda akustik bir piyanonun kaydedilmesiyle üretilir. Bahsettiğimiz gibi teknolojinin her geçen gün gelişmesi dijital piyano üzerinde olumlu bir etki yaratacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.