Android Nasıl Güncellenir?

0 2

Android Nasıl Güncellenir?? Bu kılavuzda, akıllı telefonunuzu veya tabletinizi nasıl güncelleyeceğinizi anlatacağız.

Güncelleme işlemine başlamadan önce pilin tamamen dolu olduğundan ve bilgilerinizi yedeklediğinizden emin olun.

Android telefonunuzu kolayca güncelleyebilirsiniz. Android işletim sistemi cihazlarından daha iyi performans alabilmek için işletim sistemini güncel tutmalı ve cihazınızın yeni uygulamalarla uyumlu olmasını sağlamalısınız. Bu aynı zamanda güvenliğiniz için önemli bir konudur. Çünkü her güncelleme, kullandığınız işletim sisteminin güvenlik açıklarını kapatmak içindir. Android sürümünün nasıl güncelleneceğini adım adım anlatacağız.

Android işletim sisteminizi güncellemek için ana menü düğmesine basın ve telefonunuzun “Ayarlar” bölümüne girin. Bu menünün altındaki “Telefon Hakkında” menüsüne girersiniz. Sonra, burada “Güncelle” seçeneği var Bir İnternet paketi satın almadıysanız, “Güncelle” seçeneği altta “Yalnızca Wi-Fi” seçeneğini gösterecektir. Wi-Fi’yi kontrol edip “Güncelle” menüsünü tıklıyoruz. Bunu kontrol ettikten sonra, telefonumuz sunucusunu güncellemeler için kontrol edecektir. Cihazınızda bir güncelleme seçeneği varsa, telefonunuz otomatik olarak güncellenecektir. Cihazınız Android işletim sisteminin en son sürümünü desteklemiyorsa, telefon “Güncelleme yok” şeklinde bir uyarı görüntüler.

İnternette pek çok güncelleme yöntemi var ancak bu yöntemleri kullanmanızı önermiyoruz. Bu tür yöntemler için mutlak bir garanti yoktur ve cihazınız arızalanırsa, garanti kapsamında olmayacaktır

Android Nasıl Güncellenir? 

Android sisteminin güncellemesi nasıl yapılır? 

Kullandığınız akıllı telefon veya tablet yeni bir güncelleme yayınladıysa ancak nasıl kontrol edeceğinizi veya indireceğinizi bilmiyorsanız, sizin için hazırladığımız bu kılavuzu okumanızı öneririz.

Android cihazlar için, genellikle yazılım güncellemelerinde çok fazla belirsizlik vardır. Bu noktada, akıllı telefonunuzun veya tabletinizin yeni bir sürüm alıp almadığını bilmek isteyebilirsiniz. Peki bu içerik nasıl kontrol edilir? Yazılım güncellemesi varsa, nasıl kurulur?

 

Android Güncellemesini Nasıl Yükleyeceğiz?

  • Ayarlar uygulamasını açın.
  • Hakkında menüsüne girin.
  • Yazılım Güncellemeleri isimli sekmeye tıklayın.
  • Güncellemeleri Kontrol Et butonuna basın.

Tüm bu adımlar boyunca, cihazın güncellenip güncellenmediğini kontrol edebilirsiniz. Mevcut bir güncelleme varsa, Güncellemeyi Kontrol Et tıklandıktan sonra görüntülenecektir. Bu adımı tamamladıktan sonra yapmanız gereken tek şey “Yükle” düğmesine tıklamaktır.

Android Nasıl Güncellenir?

Not: Kullanılan cihaza bağlı olarak, bu kılavuzdaki bilgilerin yolu farklı olabilir, ancak büyük olasılıkla benzer bir süreci izlemeniz gerekecektir.

 

Android 11’in Yenilikleri ve Özellikleri Nelerdir?

Android 11 yenilikleri ve özellikleri – yeni sürümde, geliştirilmiş akıllı ev kontrolleri, yerleşik ekran kayıt özellikleri ve bazı yeni tasarım değişiklikleri gibi bazı yenilikler var, ancak söylemek istediğimiz şey, Android Picture 10 ile karşılaştırıldığında heyecan verici olmadığıdır.

  • Dahili Ekran Kaydı: Muhtemelen Android 11 ile gelen en önemli yenilik dahili ekran kaydıdır. Aslında bazı markalar uzun yıllardır bu özelliği sağlamışlardır ancak kullandığınız marka bu özelliği sağlamazsa artık üçüncü parti programlarla uğraşmanıza gerek kalmayacağını söyleyebilirsiniz. Bu yeni özellik yalnızca ekranı değil, aynı zamanda telefonun sesini de kaydedebilir ve hatta sesi kaydetmek için mikrofonu kullanabilir. Bu noktada bu özelliğin birçok kişi için etkili olacağı söylenebilir.

Android Nasıl Güncellenir? 

  • Yeni Konuşma Sekmesi: Android 11’de bildirimler ve konuşmalar ayrıdır. Bu sayede kullanıcılar önemli içeriğe, yani mesajlara daha görünür bir şekilde erişebilirler. Benzer şekilde, bu konuda bir iyileştirme olarak, Gboard artık formla ilgili bilgileri otomatik olarak doldurabilir. Gboard’un varsayılan klavye uygulaması olduğunu sizlere hatırlatalım.
  • Akıllı Ev Ürünleri ve Medya Kontrolleri: Akıllı ev ürünlerine ilgili iseniz Android 11 size yeni özellikler sağlayacaktır. Güç düğmesine uzun basın, özel menülere erişebilecek ve medya ürünlerini evde daha kolay kontrol edebileceksiniz. Ayrıca rahatsız etmeyin modu, akıllı ev ürünleri için uygun yeni bir uyku moduyla güncellendi.

 

  • Gelişmiş Tahmin Yapma Araçları: Android 11, gündelik alışkanlıklarınızı takip etmede daha başarılı hale geldi. Örneğin, uyku düzeninizi izlemek için her sabah düzenli olarak bir uyku izleme uygulaması açarsanız, işletim sistemi bunu algılar ve sabahları ana ekrana taşır. Bu nedenle bu uygulamaya daha kolay erişebileceksiniz.

Android Nasıl Güncellenir?

  • Güvenlik ve Gizlilik: Hem Google hem de Apple, gizliliği ve güvenliği her zamankinden daha fazla önemsiyor. Bu nedenle, Android 11, araçlara erişmek için uygulamaların (kamera veya mikrofon gibi) “her zaman” veya “yalnızca uygulamayı kullanmasına” izin verir. Bu şekilde, uygulamayı kullanmadığınızda, uygulama kameranıza veya mikrofonunuza erişemeyecektir

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.