Bohem Tarzı Tasarımı Nedir?

0 5

Bohem ne demek? Bohem ne anlama geliyor? Bohem Tarzı Tasarım Dağınık, cömert renk kombinasyonları olan ve hafif serbest rüzgardan güç alan yaşam alanlarıyla ilgileniyorsanız, bohem dekora daha yakından bakalım. Uyumsuzluk olarak da tanımlayabileceğimiz Bohemya okulu bir yaşam tarzıdır. Bohemya kelimesinin kökeni, Çingeneler tarafından benimsenen yaşam biçimini tanımlamak için kullanılan Fransız “Bohemya” dan gelmektedir. Çingenelerin evsiz yaşam tarzı ve bağımsız duyguların hakimiyeti, yaratıcılıklarını kucaklamak için çingene ruhu ilkelerini savunan Fransız sanatçıların ilgisini çekti. Bohem tarzı, özgür ruhlu gezginler, yazarlar ve sanatçılardan esinlenmiştir. Bohem tarzı karmaşık bir görünüme sahiptir, çünkü burjuvazinin parçası sokak kültürü ile birleşir.

Bohem Tarzı Tasarımı Nedir?

Kuralsız Bohem Tarzı Tasarım

Bohem tarzı dekorasyon özgürlüğü ve özgünlüğü vurgular; bu tarz, rahatlık sağlamak ve çok cesur bir renk özgürlüğü sağlamak için çeşitli mobilya ve aksesuar stilleri ile kullanılabilir. Zıtlıklara dayalı endişesiz bir yaşam tarzını savunuyor. Amacı, dekoratif unsurları iç mekana entegre ederken titiz uyum hissini ortadan kaldırmaktır. Bu bohem tarzın önemli bir noktasıdır ve konfor odak noktası haline gelir. Birbiriyle uyumsuz nesnelerin ve renklerin birleştirilmesinde bir sakınca yoktur, çünkü sıradanlıktan uzak olan bu tarz için kullanıcı düzensizliklerini sürdürmek çok önemlidir. Ulusal tarz bu tarzın ön saflarında yer almakta, renk ve doku açısından güçlü bir alan yaratmaktadır. Zeminlerde, mobilya iç mekanlarında, mobilya konsollarında, bölmelerde ve aksesuarlarda etnik desenler kullanarak bohem ruhunu mekanda yaşatabiliriz. Etnik motifler, renk kullanımında hem özgür hem de güçlü oldukları için istenen bohem dekoratif görselleri destekleyecektir. Bohem yaşam tarzı eski sadakat ve gizemli fikirlerin hakimiyetinde olduğu için mekana retro ürünler eklemek gerekiyor. Retro esinti, mekanı daha keyifli ve ebedi hale getirecek. Dağınık durum, yeri ve yuvası olmayan bir yaşamın sonucu olduğundan, odadaki nesne sayısı ve renk değişikliklerine göre özgürce hareket etmek gerekir. Ne kadar çok nesne olursa, görünüm o kadar kaotik olur. Aksi takdirde, Bohemya vurgusu kaosu oluşmayacaktır.

Bohem Tarzı Tasarımı Nedir?

Bohem Tarzı Tasarım Mobilya Tercihi İncelikleri

Yarını düşünmek istemeyen Bohemyalılar için rahatlık çok önemlidir. Mobilya konfora öncelik vermelidir. Geniş koltuklar, kanepeler, minderler ve kanepeler kullanılarak kullanıcının o pozisyonda rahat hissetmesine destek olmak gerekir. Mobilya seçiminde kullanılan kombinasyona göre dekorasyonun gevşek parçalarla yapılması dikkat çekiyor. Güzel kısmı bir arada kullanmak çok rahat. Temiz kullanan mobilya firmalarının yeni ürünlerinden farklı olarak aşınma tecrübesi olan mobilyalar tercih edilmektedir. Mobilya dekorasyonunda desen ve renklere göre yoğunluğu gözlemleyin. Mobilya parçalarında doğal ve el yapımı ürünler kullanılmaktadır. Egzotik desenler çoğunlukla mobilya iç mekanlarında kullanılır. Örnekler kuşlar, yeşil yapraklar, egzotik çiçekler ve meyvelerdir. Mobilya yapılarında ahşabın sıklıkla kullanılması insanların ilgisini çekmiştir. Ahşap, etnik desenlerle süslenmiştir.Çeşitli renklerde boyanan ve mobilya taşıyıcı olarak kullanılan ahşap, insanların ilgisini çekecektir. Sehpa olduğuna inanılan eski bir valizin yanında morumsu kırmızı bir taşıma sepeti var. Etnik kumaşlarla süslenmiş sandalyeler bohem tarzın etkili bir kombinasyonu olacak.

Bohem Tarzı Tasarımı Nedir?

Renk Tercihleri İle Bohem Tarzı Tasarım Dekorasyon

Renk, iç mekan stilinin algılanmasında önemli bir faktördür. Bohem dekorasyon tarzında renklere karşı cesur tavır insanların ilgisini çekmiştir. Kaygısız bir çingene yaşam tarzını teşvik etmenin bu tarzının renk koordinasyonu üzerinde katı bir kısıtlaması yoktur. Neredeyse her konuda özgürlüğü savunan Bohemyalıların renk uyumu sağlama konusunda hiçbir endişesi yok. Bunun yerine, kontrast oluşturmak ve hoş bir alan yaratmaya yardımcı olmak için zıt renkleri bir araya getirin. Renkli bir atmosfer gerektiren iç dekorasyonda hemen hemen tüm renklerin kullanılması dikkat çekicidir. Kırmızı, yeşil, mavi, sarı ve siyah ve beyazın karşılıklı kullanımı gözle görülür bir etkiye sahip olacaktır.

Bohem Tarzı Tasarımı Nedir?

En çok tercih edilen gerçek renk tonu, baharat tonu da diyebileceğimiz yumuşak bir tondur. Tarçın, haki, safran, deve, nafta renkleri örnek olarak kullanılabilir. Bu renklerin çeşitli desenlerde kullanılması mekanda samimi bir atmosfer yaratır. İç renklerle bohem hissini yakalamak istiyorsanız, boş duvarları bir renk tonuyla (örneğin kırmızı, mavi, fuşya ve yeşil) bir katman halinde boyayabilirsiniz. Yeşil duvar resmi önündeki kırmızı kadife kanepeye etnik desenli minderleri ekleyerek mekanda bir kontrast oluşturabilir ve bohem tarzına yaklaşabilirsiniz.

Çeşitli renklerde boyamaya uygun mobilyaların püskürtülmesi ve üzerini desenli kumaşlarla kaplanması ile renk ruhunu mekana yansıtabilirsiniz. Siyah ve çeşitli renklerin kombinasyonu bu tarzda göz alıcıdır. Siyah boya ile boyanmış duvarlarda kırmızı, yeşil ve fuşya kullanılarak oluşturulan görsel alan, deneyimleyenler için güzel bir izlenim bırakacak. Ruhu bağımsız bir stile enjekte etmek için bu kontrast tekniğinin kullanılması, önce insanları renklerin güçlü kullanımından yoracak, ancak zaman geçtikçe insanlara hoş bir his vermeye başlayacaktır.

Bohem Tarzı Tasarımı Nedir?

Vintage Mobilya Ve Objeleri Baş Tacı Etme Vakti

Bu tarz, nostalji ruhunu somutlaştırıyor ve mekanda eski moda mobilya ve aksesuarların kullanılmasını savunuyor. Kusursuz yüzeylere sahip nesnelerin aksine, kusurlu görünüm deneyimini birleştiren eski mobilya ve aksesuarların kullanımına vurgu yapılır. Eski moda ürünler, modası geçmiş yaşam tarzlarını ve dikkatsizliği destekler. Asi Bohemyalılar için sonsuzluk çok önemlidir. Kısıtlamalar veya yaşam görüşleri hoş olmayan tutumlardır. Dolayısıyla her dönemde kullanılabilecek ebedi nesneler ve nesneler tercihler haline gelecektir. Bu zamansız tavır için vintage eşyalar en iyi seçimdir. Anneannenizin veya annenizin evinde eski mobilyalar satın alabilir, gerekirse yenileyebilir ve evde kullanabilirsiniz. Bohem tarzını yaşam alanlarına taşımak isteyen kullanıcılar için antika satıcıları ve ikinci el eşya satış alanları güzel bir adres olacaktır.

 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.