Çocuklar İçin Balık Yağı Önerileri

0 0

Çocuklar İçin Balık Yağı Önerileri Çocukların ideal bir şekilde büyümeleri ve güçlü bir bağışıklık sistemine sahip olmaları için sağlıklı ve dengeli beslenmeleri ve düzenli olarak doğru besinleri almaları gerekir. Bu besinlerden biri Omega-3 yağ asitleridir.

Omega 3 yağ asitleri doymamış yağ asitlerinin adıdır.Doymamış yağ asitleri insan vücudunda üretilmez ve insan sağlığı için gerekli olan dışarıdan almamız gerekir. Yeterli miktarda Omega-3 takviyesi yoksa, balık yağı gibi takviyeler genellikle omega-3 takviyesi olarak önerilir.

Balık yağı, emilimi hızlandırmak ve insan vücudu üzerindeki etkisini artırmak amacına ulaşmak için çeşitli kombinasyonlarda, yani ona farklı takviyeler eklenerek de kullanılabilir. Bu takviyelere örnek olarak kalsiyum, demir, A vitamini, B1 vitamini, B2 vitamini, B3 vitamini, C vitamini veya D vitamini verilebilir. İnsan metabolizmasına takviye olarak çeşitli vitaminler kullanıldığında, metabolizmanın ilerlemesiyle birlikte emilmeleri azalacak ve bu vitaminlerden vücutta yararlanılan yüzde ve kullanım süresi dolaylı olarak azalacaktır. Bu besin takviyeleri olarak kullanılan vitaminlerin yanı sıra, faydalarının tam olarak görülebilmesi için mutlaka balık yağı alınması gerekir.

Çocuklar İçin Balık Yağı Önerileri

Balık Yağının Yararları

Genelde balık ununun bir kısmını yemenin sağlık üzerinde olumlu bir etkisi olduğuna inanılmaktadır * Dünya Sağlık Örgütü (Dünya Sağlık Örgütü) sağlığı korumak için haftada 1-2 porsiyon balık yemeyi önermektedir. Ancak birçok ülkede balık tüketimi yeterli değildir * Yaşam biçimi olarak her hafta balık yeme alışkanlığımız ve alışkanlığımız olmayabilir, bu nedenle ihtiyaç duyulan Omega-3 yağ asitlerini elde edemeyebiliriz. balık ve vücut ihtiyacı. Bu noktada balık yağı takviyeleri vücudun Omega-3 ihtiyacının karşılanmasına yardımcı olarak sağlıklı ve dengeli bir beslenme sürecine katkıda bulunur. Avrupa Gıda Güvenliği Ajansı (EFSA), 2 ile 18 yaş arasındaki sağlıklı çocukların günde 250 mg DHA + EPA almasını önermektedir.

Bilinçli balık yağı kullanıcıları, beklenen faydaları elde etmek için ihtiyaçlarına uygun balık yağı seçerken bazı faktörleri göz önünde bulundurmalıdır. Bunlardan biri “oksidasyon” dur. Balık yağı havadaki oksijen ile temas ettiğinde oksidasyon süreci başlar. Bu sürecin sonunda balık yağında istenmeyen tatlar ve kokular ortaya çıkabilir.

Çocuklar İçin Balık Yağı Önerileri

Balık yağı üretim aşamasında belli bir miktardan başlayan oksidasyon işlemi, açılıp havaya maruz kaldığı sürece kullanım sırasında devam ettirilebilir. Bu da balık yağının kullanım sırasında oksijen ile temas etmemesinin çok önemli olduğunu göstermektedir. Çünkü kullanımın başlangıcından tüketimin tamamlanması için stabilitesini koruması gerekiyor.

IFOS, Dünya Sağlık Örgütü, Beslenme Konseyi ve GOED standartlarına göre Omega 3 içeren ürünleri objektif olarak test edebilen bağımsız bir programdır; 4 kategorideki ürünlerin saflığını, kararlılığını, içeriğini ve ağır metal standartlarını değerlendirir. Bu kategorilerdeki stabilite, ürünün açılmadan önce stabil olup olmadığını, yani oksitlenip oksitlenmediğini gösterir ve TOTOX adı verilen “toplam oksidasyon” değeri ile temsil edilir. IFOS, bu değerin 19.5’ten düşük olmasını bekliyor. Bu nedenle, toplam oksidasyon değeri çok düşük olan balık yağı, uzun süreli, güvenli kullanım sağlayabilir.

Çocuklar İçin Balık Yağı Önerileri

Balık yağında bulunan omega 3 yağ asitlerinin insan vücudu üzerinde birçok olumlu etkiye sahip olduğu söylenebilir. Bu olumlu etkiler, özellikle çevresel faktörler, farklı kanser türleri, diyabet ve eklem iltihabı nedeniyle özellikle çocuklarda yaygın olan çeşitli kalp hastalıkları, düşük kolesterol seviyeleri, depresyon, bazı anksiyete bozuklukları, dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğunu (DEHB) içerir. , iltihaplı bağırsak sendromu, AIDS, Alzheimer hastalığı, bazı göz hastalıkları, gözle ilgili maküler hastalık, kuru gözler ve mide ülserleri.

Çocuk Balık Yağı Ürünü

Sağlıklı bir yaşam için dengeli ve çeşitli beslenme şarttır. EasyFishoil balık yağı takviyelerinin içerdiği D vitamini, bağışıklık sisteminin normal işlevine katkıda bulunur.

Düzenli olarak analiz edilen EasyFishoil çocuk balık yağının toplam oksidasyon değeri çok düşüktür. Ek olarak, oksijen yalnızca tek kullanımlık ambalaj açıldıktan sonra oksijenle temas edecek ve tek kullanımlık ambalaj, oksijen ve nem arasında bir bariyer oluşturacaktır. İlk günkü etkisini korur, tadı ve kokusu bozulmaz, hijyenik ve tazedir.

Çocuklar İçin Balık Yağı Önerileri

EasyFishoil, doğal bir limon ve doğal portakal tadına sahiptir. EasyFishoil çiğneme jel formu Norveç’te üretilir ve ilave şeker, koruyucu, domuz yağı ve katkı maddeleri içermeyen patentli formülüne sahiptir. İddia edilen faydalı etkilerin sağlanabilmesi için; 4-10 yaş arası çocukların günde 1 doz jel çiğnemesi ve kullanması önerilir. Aşırı tüketimin müshil etkisi olacaktır. EasyFishoil çocuk balık yağını çocuklar ve yetişkinler için kendiniz güvenle kullanabilirsiniz.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.