Dil Öğrenebileceğiniz 5 Mobil Uygulama

0 3

Dil Öğrenebileceğiniz 5 Mobil Uygulama

İngilizce öğrenmek hiç şüphesiz bulunduğumuz çağın en önemli ihtiyaçlarından birisi. İş başvurularının neredeyse tamamında İngilizce dilini bilme koşulunun arandığını biliyoruz. Başka deyişle İngilizce bilmek, avantajdan daha çok bir mecburiyet durumuna geldi diyebiliriz. Dil öğrenmek için Şimdi, İngilizceyi hangi yöntemlerle ve nasıl daha pratik yöntemlerle öğrenebiliriz?

İngilizce dilini öğrenmenin en pratik yöntemlerinden birisi tabii ki mobil uygulamalar ve internet. Sürekli elimizde olan akıllı cihazlar (telefon, tablet vb)  aracılığı ile bu uygulamaları sürekli ziyaret edip, her gün farklı ve yeni şeyler öğrenip kendimize iş ve okul aşamasında bazı kolaylıklar sağlayabiliriz. Tabii ki, mobil uygulamaların da belirli bir düzeyin üstünde olması bir şart. Çünkü bilgi kirliliğinin arttığı bu çağ doğru bilgiye erişim sağlamak için biraz da kötü bir dezavantaj sağlıyor bize. Geçelim sıfırdan dil öğrenebileceğiniz o beş mükemmel uygulamaya.

Dil Öğrenebileceğiniz 5 Mobil Uygulama

İngilizce öğrenmek için:Duolingo

Duolingo ile yabancı dilleri tamamen ücretsiz, reklamsız olarak öğrenebilirsiniz. Uygulama piyasasının en gözdelerinden birisi olan Duolingo, geçtiğimiz bu dönemlerde mobil piyasanın en iyi uygulaması olarak seçilmişti.

İngilizce öğrenmek için: Memrise

Fransızca, Almanca ve İngilizce dilleri için sıkça kullanılan Memrise Uygulaması, dilleri videolar üzerinden anlatarak öğretmeyi amaçlıyor ve daha sonrasında videolardan sonra testler ile öğrendikleriniz pekişiyor.

Simpler

Google Play Store’da 5.2 milyondan daha fazla indirilen Simpler, Dil öğretmek için video, resim ve bolca örnekler kullanıyor. Yabancı dildeki kelimelerin telaffuzu, cümle oluşturma ve fiiller üzerinde de geniş bir anlatım var.

WordBit

Mobil cihazınızın ekran kilidini açtığınız her anda size yeni bir yabancı kelime öğreten WordBit, değişen öğrenim seviyeleri sayesinde dil öğrenmek isteyen neredeyse herkese hitap eden bir güzel bir uygulama. Aşağıdaki uzantıyı kullanarak uygulamayı Google Play Store’dan indirebilirsiniz.

Dil Öğrenebileceğiniz 5 Mobil Uygulama

Beelinguapp

Aynı zamanlı dinleme yöntemiyle dil seviyenizi yükseltmeye yönelik olan bu uygulama, aynı zamanda verdiği örnekler ve metinlerle okuma yaparak pratiğinizi geliştirmenizi sağlıyor. Beelinguapp ile halihazırda öğrenmekte olduğunuz yabancı dilde yazı veya metin okuyup  onları dinleyebilir ve herhangi bir yerde kullanmak için oluşturduğunuz metni kendi  anadilinizde okuyabilirsiniz.

İngilizce öğrenmek için: Tureng Sözlük

Türkiye’deki kaliteli çevrimiçi İngilizce-Türkçe sözlüklerden birisi olan Tureng Sözlük’ü yabancı dil öğrenmekten başka, anlamını bilmediğiniz kelimeleri ya da anlamını bilmediğiniz İngilizce kalıpların dilinizdeki karşılığını bilmek ve öğrenmek için kullanabilirsiniz.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.