Diş Teli

0 2

Diş Teli Hususunda Doğru Olduğu Zannedilen Yanlışlar

Diş teli tedavisinin seyrinde, bireylerin yanlış anlaşılmaları da dahil olmak üzere pek çok faktör vardır. Sağlıklı bir süreç oluşturmak için bu kavramları kırmak ve standartlaştırmak önemlidir. Ortodontik süreci etkileyen ana faktörler aşağıda sıralanmıştır. Bu adımların etkili bir şekilde açıklanması ve ifade edilmesi gerekir. Bu faktörler aynı zamanda diş teli / ortodonti fiyatını etkileyecek olup, sürecin başlangıcını, ilerlemesini ve sonunu içerebilir. Aşağıda verilen faktörler, 2019 yılında diş tellerinin fiyat değerlendirmesini etkileyecek faktörlerdir. -Bu makale Alpdent’in çalışmasına dayanmaktadır.

Diş Teli

1) Diş teli ne şekilde takılır suali kullanılan yönteme göre değişiklikler gösterir

Braketin nasıl kurulacağı, insanların en çok bilmek istediği ana sorundur. Ancak kullanılan yöntem ve parantezler bu durumu etkileyecektir. Günümüzde çeşitli diş telleri üretilmiştir. Üretilen ilk metal tel grubu kullanıma uygundur ve hızla geliştirilebilir. Ancak sonraki dönemde estetik faktörler de göz önünde bulundurularak modifiye edilmesi gerekiyordu. Direkt dişlerin üzerine yerleştirilen metal braketler, estetiğe yardımcı olacak şeffaf metal tel üzerine bırakılmıştır. Bu tellerin üretilmesiyle, yetişkin bireyler sürece katılmaya özellikle hevesli hale gelirler. Sonraki dönemde dil çizgileri ortaya çıktı. Bunun yerine, bu tellerin uygulanması dahili olarak yapılır. Dişlerin içindeki konumlandırma, sürece yenilik getirdi ve görüntü faktörü artık tamamen ortadan kaldırıldı. Burada dikkat edilmesi gereken temel konu, iç tellerin dile zarar vermesidir.

Dikkatli bir değerlendirmeden sonra uygun seçimlerin yapılması sağlanmalıdır.

Yukarıda bahsedildiği gibi, birçok müdahale yöntemi iç içe geçmiştir. Bazı durumlarda tahta, özellikle pekiştirme aşamasında veya çocukların konumlandırma problemini çözmek için de kullanılabilir. Gençlerde diş plağı kullanımı kolaylıkla ve büyüme yoluyla dişleri istenen konuma getirebilir. Tahta kolaylıkla sökülüp temizlenebilir ve kullanımı kolaydır. Yetişkinler için konumlandırma sorunları diş telleri ile çözülebilmesine rağmen tercih edilen pekiştirme aracı plaktır. Günün belirli saatlerinde istenilen konuma ulaşan dişler, takviye plakaları ile kullanılır. Amaç kalıcılığa dayanmaktadır. Şeffaf braketler / görünmez braketler de bu işlemde tercih edilen türdür. Süreci daha tatmin edici hale getirmek için yetişkin bireylerin bu türlere ihtiyacı vardır.

Diş Teli

2) Diş telleri canınızı yakmaz

Bir başka yanlış anlama ise ağrı tedavi sırasında ortaya çıkmaktadır. İlk tel bağlandığında ağızda bir adaptasyon aşaması beklenir. Birkaç gün sonra kişi ağzındaki yeni cihaza tam olarak uyum sağlayamayacaktır. Ancak birkaç gün içinde sorunları çözülecek. İnceleme aşamasında telleri bağlarken çeşitli yardımcı aletler kullanılacaktır. Kullanılan araçların amacı, araç geliştirme sürecini hızlandırmak ve gelişimini sağlıklı bir şekilde teşvik etmektir. Teller yerleştirilirken kişiye herhangi bir acı vermeden tükürük seviyelerini korumak için birçok gerekli faktör kullanılır.

3) Dişler yine eskisi gibi olmaz

Teller 2-2,5 yıl dişlerinizde kalacaktır. Bu süre bireyin ağız yapısı ve sorunları ile belirlenir. Sürecin sonu, sorunun şimdi çözülmesi gerektiği anlamına gelir. Her tedavi türünde sürecin sonuna her zaman aynı anda ulaşılmaz. Örneğin, görünmez tellerde / şeffaf tellerde kalmak metal tellere göre daha uzun sürebilir. Bu nedenle kapsamlı bir değerlendirme yapıldığında ve üzerinde plak büyütme sağlandığında hareket halindeki diş uygun bir pozisyon bulacaktır. Yerinde tutulabilir ve sertleşebilir.

Diş Teli

4) Tedavi süreci çürüklerine neden olmaz

Tedavinin temel amacı dişlerin gücünü korumak ve konumlandırma sorunlarına gerekli çözümleri sunmaktır. Bu önerileri ciddiyetle uyguluyoruz. Dişin istenilen pozisyonda kalması için braket adı verilen küçük bir yapı gereklidir. Bu adımlarda, braketlerin türüne ve seçimine de dikkat edin. Braketler dişlere yapışır. Bu nedenle alt kısım diş çürüğü oluşumuna neden olmaz. Ancak bakteri üremesini önlemek için kenarların iyice temizlenmesi gerekir. Oluşan bakteri yavaş yavaş birikir ve kararmaya neden olursa sinyal verir ve çürüme artık görülebilir. Bu durumda ortodonti / ortodonti fiyatı da etkilenebileceği için maliyeti artıran yöntemlere geçmek gerekebilir. Gerekli temizlik ve bakımdan sonra çürüme asla gözlenmeyecektir. Bireyler burada bir rutin oluşturmak için gerekli adımları takip etmelidir.

5) Arzu edilen besinlerin tüketiminde azalma olmaz

Bu süreçte öncelikle adaptasyon sağlanmalıdır. Sağlanan adaptasyon ile birey artık kaldığı yerden normal hayatına dönebilir. Ancak burada dikkat edilmesi gereken bazı önemli noktalar var. Genel olarak katı yiyeceklerin özellikle yenilebilir olmayacağına inanılmaktadır. Bu durum yanlıştır. Kişinin önce kabuklu yiyecekleri ve sert yiyecekleri ayrı ayrı yemesi daha da faydalı olacaktır. İnsanlar bu yapılarla yemek yemeye alışkın olmadıkları için başka türde yıkıcı faktörler ortaya çıkabilir. İlk olarak, uyum sağlaması bekleniyor. Daha sonra istediği yemeğe yönelebilir. Bu süreçte bireyler belirli yiyecek türlerini yerken çok dikkatli olmalıdır. Örneğin çok fazla leke, yapışkanlık bırakan ve temizlenmesi zor olan gıdalara bu süreçte öncelik verilmelidir. Aksi takdirde temizlik işlemi insanlar için sıkıntı yaratacaktır. Etkili bir şekilde temizlememek kişisel çürümeye de yol açabilir.

Diş Teli

6) Temizlik ve bakım önemsenmesi gereken hususlardır:

Bu sürecin altın kuralı, bireyi estetik açıdan etkili bir şekilde temizlemek ve ona bakmaktır. Görünmez teller / şeffaf teller veya metal teller her gün düzenli olarak temizlenmeli ve bakımı yapılmalıdır. Temizleme yapmazsanız, bu bir sorunu ortaya çıkarabilir. 2019 yılında diş teli fiyatlarının değerlendirilmesi düzenlenirken, standardın neden olduğu sorunların giderilmesi için adımların çoğu atıldı. Bu adımda, bireyler kendi sorumluluklarını üstlenmeli ve dikkatli ilerlemelidir. Yapısına zarar vermemek için doktorun önerdiği ekipmanlar ile temizlenmelidir.

Diş Teli

7) Her uzman ortodonti süreçlerini başaramaz:

Ortodontistlerin sahada aldıkları eğitim kapsamında gerekli önlemler alınmalıdır. Bu alanda geniş deneyime sahip ortodontistler sayesinde sağlıklı gelişim ve ilerleme sağlanabilir.

8) Diş tellerinin 2019’daki fiyatları belirlenirken doktorlarla görüşülür:

Diş teli / ortodonti fiyatı süreçteki tüm faktörlerden etkilenir. Bu faktörler arasında kullanılacak ürünün türü, maliyeti, ürün kaynağı gibi birçok sorun bulundu. Korselerin nasıl takılacağı sorusu aslında maliyeti belirleyen, gerekli yöntemlerin belirlendiği ve uygun bir planın sağlandığı ana konudur. Diş teli / ortodonti fiyatı çok parçalı bir yapıdır. 2019 değerlendirmesine dayanarak, diş tellerinin fiyatı ayarlanarak ana düzenlemeler oluşturulmuştur.

Bu süreçte diş teli / ortodonti fiyatı bireyleri en çok düşündüren ana faktördür. Bu faktör nedeniyle bireyler bu sürece başlamadılar, tereddüt ettiler. Ödeme fırsatları, destekleyici fiyatlar 2019 yılında yapılacak değişiklikler ve düzenlemelerle oluşturulmalı ve insanlara kolaylık sağlayan ilk kişi olmalıdır. Tüm birimler, dirsek fiyatının insanların kaçışında bir faktör olmayacak şekilde gerekli siparişleri oluşturmalıdır.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.