Dogecoin Nedir, Nasıl Alınır?

0 2

Dogecoin, son zamanlarda Elon Musk borsalarında çok popüler hale geldi ve büyük ilgi görmeye başladı. Son zamanlarda “Dogecoin nedir ve nasıl alınır?” Sorusu da arttı. Gelin bu soruların cevaplarına birlikte bakalım. Dogecoin ilk olarak 2013 yılında şaka yaptı ve bugünlerde en çok izlenen kripto para birimlerinden biri olduğuna şüphe yok. Popüler kripto para birimi, Elon Musk’ın hissesinden sonra katma değer sağladı ve şu anda en popüler kripto para birimi değişim madeni paralarından biridir. Dolayısıyla konuya uzak olan ancak “Dogecoin Nedir?” Ve “Dogecoin Nasıl Alınır?” Diye başlamak isteyenler her zaman bu tür sorulara cevap arıyor. Dilerseniz bu soruların cevaplarını ve Dogecoin hikayesini hiç vakit kaybetmeden dikkatlice inceleyelim.

Dogecoin nedir?

Dogecoin, Portland, Oregon merkezli bir yazılım geliştiricisi olan Billy Markus tarafından 2013 yılında geliştirilmiştir.Dogecoin, Litecoin tabanlı bir elektronik para birimidir. Alt sembolü ve DOGE kısaltması ile popüler kripto para birimi, Shiba Inu’dan esinlenen logosuyla da bilinir. Dogecoin başlangıçta bir şaka olarak tasarlanmış olsa da, hızla birçok takipçi kazandı ve günümüzün en popüler kripto para birimlerinden biri haline geldi. Orijinal plan Dogecoin’i 100 milyar birimle sınırlamak olsa da, daha sonra Dogecoin’i sınırsız miktarlarda tedarik etmeye karar verildi..

Dogecoin Nedir, Nasıl Alınır?

Dogecoin nasıl alınır?

  • 1. Adım: Dogecoin’in satın alınabileceği kripto para borsalarından birinde oturum açın. o Yurt içi ve yurt dışı kripto para birimi döviz bürolarını aşağıda bulabilirsiniz. • 2. Adım: Bu sitelerden birinde bir hesap oluşturun ve ardından hesabınızı onaylamak için kimlik bilgilerinizi kullanın. • 3. Adım: Bakiyeyi oluşturduğunuz hesaba yükleyin. • 4. Adım: İlgili kripto para borsasında Dogecoin arayın ve satın alın.

Adım 1: Dogecoin satın alabileceğiniz kripto para borsalarından birine giriş yapın

Tıpkı Bitcoin ve Ethereum gibi önde gelen kripto para birimleri gibi, Dogecoin satın almak için bir aracı şirkete ihtiyacınız var. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli husus, Dogecoin üyelik listelerinizi oluşturmak için kullanacağınız kripto para borsasının kullanılıp kullanılmayacağıdır.

Adım 2: Bu sitelerden birinde hesap oluşturun ve hesabınızı kimlik bilgileriniz ile onaylayın

Dogecoin’i listeleyen kripto para birimi değiştiricilerinden birini belirledikten sonra, burada bir üyelik oluşturmanız gerekir. Kayıt olurken sistem sizden adınız, doğum tarihiniz ve adresiniz gibi bilgileri vermenizi isteyecektir. Ayrıca bazı borsaların doğrulama kimlik fotoğrafları gibi belgeler gerektirebileceğini ve onay sürecinin her platform için farklı olduğunu lütfen unutmayın.

Dogecoin Nedir, Nasıl Alınır?

Adım 3: Oluşturduğunuz hesaba bakiye yükleyin

Profilinizi oluşturup doğruladıktan sonra, çevrimiçi cüzdanınıza para yatırarak işlem yapmaya başlayabilirsiniz. Bunu yapmak için, ilgili borsanın “Para Yatırma” bölümüne gidin ve yatırmak istediğiniz tutarı girin. Banka hesabınızdan para gönderebilir, Papara gibi alternatif uygulamaları kullanabilir veya doğrudan banka / kredi kartı ile işlem başlatabilirsiniz. Bu seçenekler, tercih ettiğiniz kripto para birimi değişimine göre değişiklik gösterecektir.

Adım 4: Dogecoin’i ilgili kripto para borsasında aratın ve satın alın

Para yatırma işlemi tamamlandıktan bir süre sonra Dogecoin satın almaya başlayabilirsiniz. Bunu yapmak için, lütfen hesabınızı oluşturduğunuz ilgili kripto para borsasında Dogecoin veya DOGE arayın ve tutarı girdikten sonra ödeme bilgilerini onaylayın. Dogecoin’i bir banka / kredi kartı ile satın alırsanız, lütfen 3D güvenlik doğrulamasını tamamlayın ve işlemi sonlandırın. Lütfen komisyoncunun satın aldığınız miktara göre belirli bir komisyon alacağını unutmayın

Dogecoin alabileceğiniz yerli kripto para uygulamaları:

  • 1: Binance TR
  • 2: Bitexen
  • 3: Paribu
  • 4: Koinim
  • 5: Thodex

1 Binance TR

Binance, işlem hacmine göre dünyanın en büyük kripto para borsasıdır ve kısa süre önce ülkemde benzersiz bir yerel borsa olan Binance TR’yi başlattı. Teknik bina ve bina, doğrudan Türk bankası kanalı kullanıcıları (TL) aracılığıyla Türk Lirası ile güvenlik koruması ile donatılmıştır, amaç para yatırma ve çekme işlemlerini kolaylaştırmaktır.

2: Bitexen

“Basit, güvenilir ve hızlı kripto para birimi alım satım platformu” ile tanınan Bitexen, ülkemdeki önde gelen kripto para borsalarından biri olarak biliniyor. Bu platformda listelenen token sayısı ile öne çıkarken, Dogecoin işlemlerini de sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

3: Paribu

Paribu 2017’de açıldı ve yerel olarak listelenen Dogecoin kripto para borsalarından biridir. Platformun 1,5 milyondan fazla kullanıcısı ve ortalama günlük işlem hacmi 800 milyon ABD dolarıdır.

4: Koinim

2013 yılından beri faaliyet gösteren Koinim.co, Türkiye’nin en eski kripto para borsalarından biri olarak biliniyor. Dogecoin’e ek olarak Bitcoin, Litecoin ve Ethereum gibi diğer önde gelen kripto para birimleri de platformda listeleniyor.

5: Thodex

Koineks daha önce Türkiye’de bir FinCEN MSB lisansıydı, daha önce yeni Thodex adı altında ve yakın zamanda ilk kripto para birimi olarak dünyaya açılmıştı. Ülkemizde 400.000’den fazla kullanıcısı bulunan Thodex, Dogecoin dışında birçok popüler kripto para birimini de web sitesinde listeliyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.