Facebook Video İndirme Nasıl Yapılır?

0 10

Çağımızın en çok kullanıcılarına sahip sosyal paylaşım sitelerinden birisi olan Facebook’ta, bir günde sayısızca video paylaşımı yapılıyor. Kullanıcılar, bazı videoları cihazlarının hafızalarına kaydederek bu videolara daha sonra da ulaşabilmek istiyor.

Facebook Video İndir

Bu sayede videoları indirerek, videoyu aramakla uğraşmadan istedikleri anda kolaylıkla videolara erişim sağlayabiliyor. Fakat Facebook’ta gizli profil üzerinden paylaşılan videolar indirilemiyor; sadece açık hesap üzerinden paylaşılan videolar indirilebiliyor. Peki video indirme işlemi nasıl gerçekleştiriliyor?

İnternet Siteleri Aracılığıyla Video İndirme

Facebook’ta paylaşılan bir video, çeşitli siteler kullanılarak programsız bir şekilde indirilebiliyor. Bunun için video bağlantısını kopyalayıp, URL’yi sitedeki metin kutusuna yapıştırmanız ve daha sonra indir butonuna basmanız gerekiyor. Bu siteler, kullanıcılara videonun hangi kalitede indirilebileceğine dair alternatifler de sunuyor. Fakat kullanıcıların bu noktada videoyu indirirken, sitelerin güvenilirliğine dikkat etmesi gerekiyor. Çünkü bazı sitelerde video yerine sitelerin almış olduğu reklam ile ilgili programlar da indirilebiliyor.

Program Aracılığıyla Video İndirme

Kullanıcılar, videoları bir program aracılığıyla da indirebiliyor. Bunun için bilgisayarlarda, cep telefonlarında ve tabletlerde, cihaza indirilen programlar ile video, cihaza indirilebiliyor. Fakat kullanıcıların bu noktada indirdikleri programların virüs içermediklerine ve güvenilir olduklarına dikkat etmesi gerekiyor. Aksi takdirde kötü niyetli şahıslar tarafından cihaza zarar verilebiliyor.

Android Cihazlarda Video İndirme

Android cihazlarda Play Store üzerinden indirilecek programlar ile video indirmek mümkün. Bunun dışında bilgisayarlarda olduğu gibi android cihazlarda da program kullanmadan belirli siteler aracılığıyla videolar cihaza indirilebiliyor. Bunun için ise video URL’sini sitedeki kutucuğa kopyaladıktan sonra indir butonuna basmanız gerekiyor. Bu sayede video kolaylıkla cihazınıza indiriliyor.

İOS Cihazlarda Video İndirme

İos cihazlarda ise App Store üzerinden indirilecek programlar ile ve belirli siteler aracılığıyla program kullanmadan da video indirmek mümkün. Bunun dışında ios cihazınızda kestirmeler adlı uygulamayı kullanarak da video indirebilirsiniz. Bunun için indirmek istediğiniz videoyu açıp daha sonra paylaş butonuna tıklayıp, kestirmeler uygulamasını açmanız gerekiyor. Kestirmeler uygulamasında sosyal medya indirici kestirmesini kullanarak videoyu kolaylıkla indirebiliyorsunuz.

Video İndirme İşlemi Ücretli mi?

Gerek internet siteleri aracılığı ile indirme işlemi gerekse programlar aracılığı ile indirme işlemi, kişilere ücretsiz bir şekilde sunuluyor. Fakat android ve ios cihazlarda ücretli programlar da bulunuyor. Kişiler ise ücretsiz programları tercih ediyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.