Gençler için Kolay Para Kazanma Yolları

0 5

İş piyasası gençler için zor bir alandır fakat gerçek bir yaratıcılıkla düzgün olanaklar sağlanabilir. Gençler çekinmeden girişimcilik işine başvuruşa elbet olanak elde edebilir. İster can kurtaran ol istersen herhangi bir markette kasiyer ama her zaman kendine göre seçenekleri gözden geçirmelidirler.

ARKADAŞLARIN VE AİLEN İÇİN BEBEK BAK

Gençler için güzel bir iş olanağı olarak bebek veya çocuk bakma olanağı da vardır fakat bebeklere şefkat ve sevgi gösterisinde bulunmak gerek. Aileme çevrene çocuklarına bakmak için bakıcılık ahilik ya da ablalık teklif et bu şekilde kendine iş olanağı ve müşteri kazan.

 • Öncelikle ilk yardım sertifikası al çocuklarına bakacağın ailelerin çocuklarının güvende olduğunu hissettir.
 • Halk evleri kütüphaneler Kızılay ilk yardım eğitimini ücretsiz olarak verebiliyor.
 • Daha önce çocuk bakmadıysan deneyimin yoksa müşterilerden deneme süresi iste.

BAHÇE İŞLERİ YAP

İnsanlar bahçe işleri yapamayacak kadar meşguldür fakat bazı insanlar evlerinken çirkin kirli ve düzensiz olmasını istemezler. Çevrenizdeki insanlara komşulara akrabalara onların bahçeleriyle ilgine bileceğinizi söyleyin böylelikle müşteri potansiyelinizi oluşturursunuz. Çevrenizde bulunduğunuz mahalleye sokağa ilan yapıştırabilirsiniz.

 • Kışın yol ve karları küreyebilirsiniz
 • Ayrıca çevrendeki arkadaşlarınla bir iş takımı kurup hem iş imkânı sağlayabilir hem de patron olabilirsiniz.

Gençler için Kolay Para Kazanma Yolları

GÜNLÜK EV TEMİZLİĞİ YAP

Evde bulunduğun için zaten bazı sorumlulukların bulunur fakat makul ücret karşılığında ek sorumluluklar da alabilirsiniz. Ücret olarak da profesyonel bir temizlikçinin yarısı ücret talep edebilirsiniz.

 • Bazı uzman ve ebeveynler de performansa göre ücret belirleyebileceklerdir. Garaj veya bahçe temizliği için 50 lira isteyebilirsiniz. Fakat eğer performansınız iyiyse müşteri bunun yerine 70 ya da 100 lira verebilir.

YAŞLI BİR KİŞİ İÇİN GETİR GÖTÜR İŞLERİ YAP

 

Birçok yaşlı vatandaşın iş becerileri olmadığı için onlara müşteri olarak bak onlarla gezebileceğini söyle onlar için market alışverişi yapabileceğini soyle bahçe ve garajlarını makul bir ücret karşılığında temizleyebileceğin teklif et. Örneğin yaşlı bir ev partisinde yaşlı aile bireylerine onların arkadaşlarına iş teklif edemeyeceğini sor.

Gençler için Kolay Para Kazanma Yolları

MAHALEDEKİ KÖPEKLERİ YÜRÜT

Çoğu insan köpekleri ile vakit geçirmeyi sevse de gün içerisinde bunu yapmaya vakitleri olmuyor ama köpeklerinin de üzülmesini istemiyorlar bu yüzden birilerinin köpekleriyle yürümesini istiyorlar bu da işsiz biri için iş imkanıdır köpek sahipleri bu iş için para vermeye razıdırlar. Eğer köpekleri seviyorsan eğlenmeyi seviyorsan bu işi düşünmelisiniz.

SINIF ARKADAŞLARINA DERS ANLAT

Gençler için Kolay Para Kazanma Yolları

Eğer öğrenciysen ders verme ile ilgili kuralları öğren sınıf arkadaşlarına ya da tanıştığın herhangi bir çevreden tanıştığın arkadaşlara ders verebilirsin bu dersleri okul içerisinde ya da üniversite içerisinde vermek yerinde evinde verebilirsin.

Sırf zeki olmadığın için bu fikirden vazgeçme bir spor dalında ya da bir enstrümanda iyiysen bu dallarda da özel ders verebilirsin.

HİZMETLERİNİN REKLAMINI YAP

 

Yaptığın iş ne olursa olsun yaptığın işle ilgili reklam yap ucuz gazetelerle ilan verebilir ya da internet sitelerine de reklam verebilirsin. Ufak tefek işler yapıp işlerini yoluna koyduğunda küçük bir internet sitesi açabilirsin. Yaptığın her işlemde ailenin haberi olmalıdır özelikle sosyal medyada verdiğin reklamlar ile ilgili çim biçmeden garaj temizlemeye kadar.

Gençler için Kolay Para Kazanma Yolları

İNTERNET ÜZERİNDEN İŞ BULMAK

 1. STOK RESİM YAP

Eğer güzel bir fotoğraf makinen varsa güzel fotoğraf çekebiliyorsan onları internet üzerinden satmayı dene.

 1. AYAK İŞLERİNİ YAPMAN İÇİN ÖDEME YAPAN UYGULAMALARI İNCELE

Eğer akılı telefonun varsa yerel işletmelerin küçük işleri yapması için ilan verdikleri küçük uygulamalar var onları kullanmayı dene.

 1. İNTERNET ANKETLERİNE KATIL

Pazar araştırmaları büyük firmalar için değer kaynağıdır bu yüzden büyük firmalar bazı sosyal ağlarda online anket yapar makul bir ücret karşılığında anketlere katılabilirsin.

 1. BİR YOUTUBE KANALI KUR

Bu sosyal ağa video yükleyerek reklam sayesinde para kazanabilirsin.

 1. YEREL ÇALIŞMALARA KATIL

Bazı üniversiteler ve ilaç firmaları ilaç denemeleri için para öder bu çok tehlikeli bir durum dışında denenebilir.

EL İŞİ VE EV EŞYALARI SATMAK

 • Bir bahçe satışı düzenle satacak çok değerli eşyan olmasa da ailene gereksiz eşyalarını satmak istediğini söyleyip gereksiz eşyaları satabilirsiniz.
 • Kullanmadığın bazı kıyafetleri hayır kurumuna götür bu pek karlı olmasa da satılan eşyalarından belirli bir yüzde alabilirsin.
 • Satmak için el işi ürünleri yapabilirsin

HİZMET SEKTÖRÜ İŞİNE GİR

 • Yerel marketlerde iş olanaklarını araştır stoklama ve depolama işlemleri için genç elemanları alırlar
 • Bir restoranda komi olarak çalışabilirsin çoğu restoran 18 25 arası gençleri komi olarak alır
 • Sosyal tesis açılışlarını öğrenerek oradaki iş imkanlarından yararlanabilirsin.

İPUÇLARI

 • Görüşmelerde olumlu olmak için iyi giyinin
 • Ev işi yaptıktan sonra birkaç gün bekle
 • Ebeveynler günlük ödeme yapmaz
 • Güvenebileceğin bir şey olmasa da çekilişlere katıl
 • Panolara iş ilanı as

Uyarılar

 • İnternet anketi yaparken dikkatli ol
 • Satmak istediğin her şey için izin al
 • Yasaları öğrenene kadar ilan asma

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.