Genital Bölge Ağdası Nasıl Yapılır?

0 0

Bikini bölgesindeki fazla tüyleri almanın geleneksel yöntemlerinden biri ağda yapmaktır. Düzenli kullanıldığında saç köklerini zayıflatır ve inceltir.

Ancak bu tekniklere dikkat etmelisiniz çünkü bu zahmetli bir yöntemdir. “Topuklu ayakkabı” olarak genital bölgeyi ağda tekniğini anlattık.

Acısız ağda için hazırlıkları yapmaya başlayın

Ağda yapmadan önce bikini bölgesinin temiz olduğundan emin olun. Ardından, saçı yumuşatmak ve balmumu ile daha hızlı bağlanmak için tozu bölgeye uygulayın. Bu pudra aynı zamanda saçları birbirinden ayırır ve ağda içinde birikmemesini sağlayarak dökülmesini kolaylaştırır.

Genital Bölge Ağdası Nasıl Yapılır?

Cildiniz için sıcaklığına dikkat etmenizde yarar var

Balmumu ısıttıktan sonra ısınmasına izin verin. Bu önemli bir tekniktir Ağda ılık veya ılık olmalıdır. Çünkü bikini bölgesine sıcak ağda sürmek kızarıklık ve iltihaplanmaya neden olabilir.

Ağda bezi mutlaka kullanmanız gerekir

Ağda için kullanılan bezin “mumlu kağıt” olduğundan emin olun. Mumlu kağıt özel olarak üretildiği için daha kolay tutuş sağlar. Ek olarak, yağlı kağıdı küçük parçalar halinde kesin. Bu, alanı daha rahat temizlemenizi sağlayacaktır.

Genital Bölge Ağdası Nasıl Yapılır?

Küçük küçük parçalar halinde alın

Cinsel organları ağda yapmak herkes için acı verici bir süreçtir. Ağda yapmak daha acı verici olabilir, özellikle de saçınızı bir tıraş bıçağıyla koparmaya devam ederseniz. Ancak endişelenmeyin, bunu azaltmanın bir yolu var: saçınızı küçük parçalara ayırın! Balmumu bezini küçük parçalara kesin, balmumu küçük parçalar halinde uygulayın ve ardından hızla çekip çıkarın. Evet, daha uzun sürebilir, ancak bu ağrıyı büyük ölçüde azaltabilir.

Bölgeye sürmek için spatula kullanmalısınız

Bikini bölgesini cilalarken kesinlikle hijyenik bir tahta spatula kullanın. Metal mum, ısıyı aktarırken balmumunun sıcak hissetmesini sağlar. Kürek, bikini bölgesine ağda yapmayı kolaylaştırır.

Genital bölge ağdası ince bir kat ağda sürmenizde fayda var

Ağdayı tüylerin uzama yönünde uygulayın ve mümkün olduğunca ince uygulayın. Balmumunun kalın kaplaması çekip çıkarmayı zorlaştırır. Balmumu çekerken cildi ters yönde germek ağrıyı azaltacak ve çekmeyi kolaylaştıracaktır.

Ağda bezini çektiğiniz zaman dikkat etmelisiniz

Balmumunu kılların uzama yönünde çekmelisiniz. Bunu yaparken, çizilmeleri ve kızarıklıkları önlemek için lütfen balmumu dikkatlice çekin. Cesaretinizi toplayıp çekişi bir kez durdurmazsanız, devam etmeyin. Bir süre bekleyin, alanı temizleyin ve tekrar ağda yapın. Tamamlanmamış bölgeyi çekmeye devam ederseniz, cildi daha hassas hale getirebilir ve morarmaya neden olabilir.

Genital Bölge Ağdası Nasıl Yapılır?

Doktor eldiveniyle istenmeyen tüyleri alın

Uzun tüyleri vajinal dudaklardan almak için doktor eldivenleri kullanabilirsiniz. İlk turda biraz hasar alabilir ancak zamanla alan uyuşur ve saç köklerinden koparılabilir. Uzun saçlar için en iyi tedavilerden biri olan eczaneden eldiven satın alabilirsiniz.

Sir ağdayı bebe yağıyla yıkamalısınız

Ağda kullanılıyorsa, işlem bittikten sonra bölgeyi bebek yağı ile temizleyin. Ağda yaptıktan sonra bikini bölgesine 2 saat boyunca su ile dokunmayın.

Genital Bölge Ağdası Nasıl Yapılır?

Ilık ağdayı su ile yıkamalısınız

Normal ağda kullanıyorsanız, işlem tamamlandıktan sonra bölgeyi ılık sabunlu suyla temizleyebilirsiniz. Ancak gelecekte nemlendirici kullanmaktan kaçının. Bölgeyi nemli ve yumuşak tutmak için bebek yağı kullanabilirsiniz.

Ağda sonrası güneşe dikkat etmeniz gerekir

Ağda işleminden sonra alkollü ürünler kullanmayınız. Ağda ile aynı gün lekelenmeyi önlemek için güneşlenmekten ve güneşe maruz kalmaktan kaçınmalısınız.

Genital bölgeyi cilalama tekniğini zaten biliyorsunuz, bunu evde yapmaya cesaret edebilirsiniz veya bir kuaför bulmak için işi bir uzmana bırakabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.