Instagram Mavi Tık Nasıl Alınır? 2021

Çok Bilinen İnstagram’ın Az Bilinen Özellikleri: Mavi Tik Nasıl Alınır?

0 4

instagram günümüzde oldukça sevilerek kullanılan bir sosyal platformdur. Bu sosyal platformda birçok kişinin bilmediği bilmesi gerektiği özellikler vardır. Mavi tikten birçok kişinin haberi olması bile bilinmesi gereken bir İnstagram özelliğidir. Peki ya mavi tik nedir?

instagram Mavi Tik Nedir?

Mavi tik İnstagram da bulunan bir özelliktir. Mavi tik kişinin isminin hemen yanında bulunur. Bu tik sayesinde kullanıcılar doğrulanmış hesap olduğunu bilirler. Mavi tik özellikle bilindik işletmeler ve ünlüler tarafından tercih edilir. Mavi tikin çıkma sebebi asıl olarak internet üstünde dolaşan dolandırıcı sayılarını en aza indirme bir sayfanın doğruluğunu anlayabilmektir. Mavi tik sayesinde birçok farklı İnstagram özelliğine sahip olunabiliyor.

Instagram Mavi Tık Nasıl Alınır? 2021

Örnek verecek olursak normal isim İnstagram’a yazıldığında altlarda çıkarken mavi tik almış hesap her zaman en üstte yerini alır. Bazı özellikleri kullanmak için örneğin insanlarla link paylaşmak gibi özellikleri kullanmak için İnstagram on bin takipçi isterken onaylanmış olan hesaplar yani mavi tikliler isterse on takipçisi olsun genelde link verebilirler. Peki mavi tik nasıl alınır? Hadi inceleyelim.

Mavi Tik instagram Nasıl Alınıyor? Başvuru Adımları Nasıl İşler?

İnstagram mavi tik alabilmek için yapılması gerekenler oldukça az ve zahmetsizdir. İlk olarak profilinizin herkese açık olduğundan emin olduktan sonra profilinize girin ve ayarlar kısmına tıklayınız. Ayarlar kısmında karşınıza direkt olarak doğrulama kısmı çıkacak. Doğrulama kısmına yalan değil doğru bilgiler girmelisiniz. Alan bilgiler ile hesabınız tamamen erişiminizden alınabilir. Bu adınız soyadınız kullanıcı adınız bilinen adınız.

Bir işyerine sahip iseniz veya işle uğraşıyorsanız yerin adını vermek zorundasınız. İşletmenin doğrulu için gerekli belgeye veya faturalar istenir. Sizlerin doğru olduğundan emin olmak için doğrulama işleminde kimlik fotoğrafı istenir. Her zaman mavi tik başvurusu yapmak mümkün değil. En az işlem yaptıktan otuz gün geçmesi durumunda tekrar bir işlem yapılabilir. Hesabınızda başvuru öncesi veya başvuru sürecinde bazı değişiklikler yapmanız gerekir. Hadi değişiklikleri inceleyelim:

Instagram Mavi Tık Nasıl Alınır? 2021

Mavi Tik Almak İçin Uygulanması Gerekenler

Her zaman için her ülkede bir hesabınız olabilir. Fake gibi hesaplar kullanıyorsanız mavi tik almanız mümkün değildir.  Profiliniz her zaman sizi anlatmalı ve ulaşabilecek bir numara ya da mail gibi oturumlar eklenmelidir. Eğer İnstagram da link gibi profilinizde paylaşım varsa mutlaka kaldırmalısınız. Mavi tik İnstagram’a özgü olduğu için başka uygulama linkleri bulunduğunda kabul etme oranı çok düşer.

İnstagram’a mutlaka düzenli olarak paylaşım yapın. Paylaşım yapmak hem sizin tanınmanızda kolaylık sağlar hem de hesabınız kolay doğrulanmasında avantajdır. Her insan mavi tik alabilir. Mavi tikin bir beğeni ya da herhangi bir takipçiyle alakası yoktur. Bu yüzden sizler her zaman bot takipçilerden uzak durmalısınız. Bot takipçi yerine zamanla yavaş büyüyen bir hesap daha iyidir. Eğer mavi tik almak istiyor ve bir de şirketiniz ya da ürününüz varsa sizlerin mavi tik alma olasılıkları oldukça yüksektir. Tek yapmanız gereken şey markanızı ya da ürününüzü internet sitelerde göstermek ve ünlü birkaç kişinin de paylaşmasını sağlamak. Bu şekilde hem kazancınız artar hem de oldukça kolay bir şekilde mavi tike sahip olursunuz.

İnstagram’ın kendine özgü kuralları vardır. Bu kurallara hesabınız doğrulansa da doğrulanmasa da uymak zorundasınız. Kurallara uymama durumunda kalıcı olarak hesabınız elinizden alabilir. İnstagram platformunda küfür veya toplumsal kurallar aykırı herhangi bir davranış ya da paylaşım sergileme durumunda mavi tik almanız oldukça zorlaşır. İnstagramınızın kapatılması da gayet olasıdır. Bu gibi kurallara dikkat eder ve yukarıda yazanları uygularsanız sizler de İnstagram da mavi tik sahibi olabilirsiniz.

Mavi Tikli Hesapların Dikkat Etmesi Gerekenler Unsurlar

Mavi tik sahibi bir bireyseniz artık sizler de internet üstünden daha kolay kazanç sağlayabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken bazı unsurlar bulunur bu unsurlardan biri ise hitap edeceğiniz kişilerdir. Takipçiler mutlaka iyi tanınmalı ve seveceği içerikler paylaşılmalıdır. Sizler kendinizi daha da büyütmek istiyorsanız her zaman için samimi ve içten davranın. Aynı zaman takipçilerinizi asla görmezden gelmeyin onlarla konuşun. Hikayeler sizleri anlatan anılarınızdır. Her zaman özenli ve düzenli olmalıdır. Sürekli olarak reklam yapmaktan kaçının ve kendinizden bahsedin.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.