Instagram’da İşletme Hesabı Nasıl Açılır?

0 3

İnstagram oldukça bilinen ve çoğu insan tarafından kullanılan bir uygulamadır. İnstagram’ın bir özelliği de işletme hesabı olmasıdır. İşletme hesabı pek çok kişi tarafından kullanılırken çoğu insan nasıl yapılacağını ve kullanacağını bilmez. Bir İnstagram hesabı işletme hesabı olarak nasıl kullanılır inceleyelim.

İnstagram Hesabını İşletme Hesabına Çevirme

Bir İnstagram hesabınız yoksa ilk olarak kayıt olun varsa da hesabınıza giriş yapın. Profil kısmından ayarlara geçiş yaparak işletme hesabını seçin. İşletme hesapları güvenlik amacı ile birlikte her zaman herkese açık olarak kullanılır. Bunun yanı güvenlikleri arttırmak amacı ile Facebook ile bağlantı kurulması gerekir. Bütün bilgiler kesinlikle doğru olmalı ve yalan içerik bulunmamalıdır. Bu kadar kolay bir şekilde işletme hesabına geçiş yapmanız mümkündür.

 

Instagram’da İşletme Hesabı Nasıl Açılır?

İşletme Hesabı İle İlgili Bilinmesi Gereken Önemli Unsurlar

İlk olarak her açılan bir Facebook ile bir işletme sahibi olabilirsiniz. Aynı Facebook ile birçok hesap kullanmak mümkün bir işlem değildir. Hesap işletme hesabı kullanırken sürekli olarak herkes tarafından görünür olmalıdır. İşletme hesabı sayesinde kazançlarını attırdığınız gibi insanların size karsı olan güveni de artar. İnstagram da bulunan işletme hesabını aktif ettikten sonra geri normal hesabınıza dönebilirsiniz.

Bu işlemi birçok kez tekrarlamanızda herhangi bir sıkıntı yoktur. Sadece bu geçişler sırasında verilerini kaybetme durumunuz vardır. Her işletme hesabına geçişte verileriniz sıfırlanır ve tekrar baştan görmeye başlarsınız.

Instagram’da İşletme Hesabı Nasıl Açılır?

İşletme Hesabıyla Normal Profil Arasındaki Farklar

Normal bir İnstagram sayfasına sahip bireyler işletme hesabına sahip birey arasında birçok fark bulunur. Bu farklardan birisi de normal bir hesapla reklam vermek mümkün değildir. Bunun tam aksine işletme hesabı ile İnstagram üstünden oldukça kolay reklam yayınlayabilirsiniz. Bu sayede satışlarınızda hızlıca bir artış meydana gelir. Kolayca ulaşılabilmek adına işletme hesapları kullanılır. Bir birey sizlere ulaşmak istediğine normal hesap kullanıyorsanız sadece dm yoluyla ulaşabilir. İşletme hesabı kullanan bir bireyin profilinde ara tuşu olduğundan bireyler sizlere tek tuşla arayarak da ulaşabilir. Eğer bir mağazanız varsa işletme sahibi bir hesap ile takipçileriniz sizi çok kolay bulabilir.

Normal hesap kullanan bireylerin profilinde navigasyon yani yol tarifi gibi özellikler bulunmazken işletme hesaplarında bulunur. Normal bir hesapta insanlar ile olan etkileşiminizi fotoğraflarınızdaki etkileşimi göremezsiniz. İnstagram işletme hesapları ile birlikte beğeni artışları hikâye izlenme oranları gibi pek çok veriye saniyeler içinde ulaşabilirsiniz. İşletme hesabı daha çok güvenirlik ve bir işletme sahibiysen satışlarınızın artışında oldukça önemli rol oynar.

Instagram’da İşletme Hesabı Nasıl Açılır?

İşletme Hesabı Özellikleri Nelerdir?

İşletme hesapları sayesinde bir paylaşımda bulunduğunuzda insanların ne kadar gördüklerine dair verilere ulaşabilirsiniz. İnstagram işletme hesabı sayesinde sizler de satışlarınızı arttırabilir daha çok insana ulaşma imkanına sahip olabilirsiniz. İnsanlar sizlerle çok daha kolay bir şekilde iletişim kurabilir. Eğer bir mağazanız varsa bireyler mağazaya gelmek için sizlere yazmak zorunda kalmadan tek tuşla beraber navigasyona ulaşabilir.

İşletme hesapları sayesinde oldukça hızlı bir şekilde olan firmanızın reklamını yapabilir ve müşteri çekebilirsiniz. Eğer uzun bir süre işletme hesabı kullanıyorsanız o zamandan bu zamana kadar olan verilerinizi kıyaslayabilirsiniz.

 

İnstagram’ın Özellikleri Nelerdir?

Instagram’da istediğiniz kişi ile çok kolay bir şekilde mesajlaşabilirsiniz. Mesajlaşma alanından yukarı kaydırarak gizli mesajlaşma özelliğini kullanabilirsiniz. Biri ile konuşurken son görülmesini görebilirsiniz. İnsanlar da sizin son görülmenizi görebilir. Nu görülmeyi ayarlar kısmından rahatlıkla kapatabilirsiniz. İnstagram’ın kendine özgü bir özelliği ise veri tasarrufu yapmasıdır. Veri tasarrufu modunu açtığınız andan itibaren siz girip tıklamadıkça hiçbir görüntü veya video oynatılmaz. Sizin istemediğiniz fotoğraflar insanlar sizi eklediğinde profilinizden kaldırabilirsiniz. İnstagramınızda ekli ama sizlerin hikayelerini görmesini istemediğiniz kişiler olabilir.

Bu işlemi gerçekleştirmek için hikâye ayarları kısmından o kişiye gizlemeniz yeterli olacaktır. Bu sayede attığınız hikayeleri ve öne çıkan hikayelerinizi de kişi hiçbir şekilde göremez. İstediğiniz gönderiye atılan yorumu kolaylıkla silebilir veya gelen yoruma cevap verebilirsiniz. Bunun yanı sıra her fotoğraf için ayrı olarak yapılan yorumları kapat seçeneği de bulunur. Hikayeleriniz sadece seçtiğiniz belirli kişiler ile paylaşmanız mümkündür. Sıkı takip ettiğiniz insanların bildirimlerini açarak onlar her gönderi veya hikâye gibi paylaşım yaptıklarında bildirim alabilirsiniz.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.