Kayıp veya Çalınan Telefon Nasıl Bulunur?

0 3

Telefonları dalgınlıkla bir yerde unutmak veya düşürmek herkesin başına gelebilecek ama korkunç olan bir durumdur. Bu durumlarda telefonları kolayca bulmak elbette mümkündür. Yapılması gereken bazı adımlar, işlemler vardır. Bu işlemler telefonların işletim sistemlerine göre değişir. Sizlere bu yazıda kolay ayarlamalarla beraber telefonunuzu daha kolay nasıl bulursunuz onlardan bahsedeceğiz.

Kayıp Telefon Bulma İşlemi ile İlgili Bilmeniz Gerekenler Nelerdir:

Konum sayesinde pek çok telefon kolaylıkla bulanabilir hale gelmiştir. Evde veya dışarıda olmanız fark etmeden telefonunuzun konumunu açık tuttuğunuz halde en son nerede olduğunu kolaylıkla bulabilirsiniz. Eğer telefonunuz kaybolduysa ve siz onu uzaktan bulduysanız elinize almadan birçok işlem gerçekleştirebilirsiniz. Bu işlemlerden bir kaçı uzaktayken bütün verileriniz silme işlemi, uzaktayken telefonu kapatma işlemi son olarak telefon uzaktayken arama işlemi gerçekleştirilebilir.

Kayıp veya Çalınan Telefon Nasıl Bulunur?

Konum yöntemi dışında her farklı işletim sistemlerinin ayrı olarak uygulamaları da bulunur. Özellikle gelişen ve ilerleyen teknoloji sayesinde ios işletimin sisteminin ve Android işletim sisteminin uzaktan telefon bulma sistemi vardır.

Kaybolan Bir Android Telefon Nasıl Bulunur?

İlk olarak Android cihazlarda cihazımı bul adlı uygulama ile rahatlıkla telefonunuzu bulabilirsiniz. Yapmanız gereken şey uygulamayı indirmek ve gereken bilgilerin hepsini doğru bir şekilde girmek. Bu uygulama ile mailinize kayıtlı olan bütün telefonların nerde olduğunu görebilirsiniz. Aynı zamanda bul uygulaması ile birlikte telefonunuzu kaybettiğinizde uzaktan kitlemi işlemi gerçekleştirerek bilgi çalınmasının önüne geçebilirsiniz. Android telefonlarda en çok kullanılan ve tercih edilen telefon bulma uygulamasıdır.

Bir diğer yönteme bakacak olursak eğer bu yöntem bir hayli farklıdır. Konumu geçmiş vasıtasıyla bulunur. Google giriş yaparak ayarlar kısmından geçmişi yönet seçilir. Ardından çıkan ekranda konum yönete tıklayınca telefonun internete bağlı olduğu her an konumu gözükür. Bu sayede oldukça kolay bir şekilde telefonunuzu bulabilirsiniz.

İOS Kayıp Telefon Nasıl Bulunur?

İOS işletim sistemine sahip telefonlarda iki yöntem ile telefon bulunabilir. Birinci yöntem ayalarınıza girerek kendinize bir Apple kimliği oluşturmak.  Oluşturduktan sonra kimliğe tıklayarak bula giriyorsunuz. Bu seçeneğe tıkladığınızda yani aktif ettiğinizde telefonun kaybolma gibi durumunda farklı bir ios işletimine sahip cihazdan kolaylıkla bulabilirsiniz.

İkinci yöntem ise Google üstünden ios kayıp bulma yazarak yazan sayfalardan birine kimliğinizle giriş yapabilir ardından telefonunuzu bulabilirsiniz. Güvenilir olmayan siteler çok olduğundan tavsiye edilmeyen bir telefon bulma yöntemidir.

Kayıp veya Çalınan Telefon Nasıl Bulunur?

Konumu Kapalı Tutulan Bir Telefonu Bulunur Mu Zor Mudur?

Bahsedilen bütün telefon bulma yöntemleri konum ile çalışır. Konum eğer açık durumda olmazsa telefon bulunması oldukça zorlu olur hatta bulunamaz bile. Eğer konumunuzu kapalı tutuyorsanız ve telefonunuzu kaybettiyseniz ancak bir işaretleme gibi bir olay yaptıysanız telefonunuza ulaşabilirsiniz. Onun dışında konumsuz bir şekilde kaybolmuş telefonu bulmak oldukça zorlayıcıdır.

Kayıp iPhone Cihazındaki Veriler Nasıl Korunur?

 

Eğer ios işletim sistemine sahip bir telefon kullanıyorsanız ve telefonunuzu kaybettiyseniz kolay bir şekilde uzaktan işlem yapabilirsiniz. İlk yapmanız şey telefondan bir kayıp işlemi başlatmaktır. İoslara özel olan icloud internet sitesinden hesabınıza giriş yapmalısınız. Bu evrede şifrenizi ve mailinizi bilmek oldukça önemlidir. Giriş işlemi başarılı ile tamamlandıktan sonra gelen ekrandan telefon seçilerek kayıp bildirimi yapılmalı. Bu hamlede en önemli şey sizlere ulaşmak için verilecek olan numarayı doğru bir şekilde yazmaktır. Bu işlem sizlere yetersiz geliyorsa aynı ekran üstünde belirlen sil düğmesine basarak bütün verileriniz fotoğraf gibi her şeyinizi de silmeniz mümkündür.

Kayıp İos İşletim Sistemli Aygıtınızda iPhone’umu Bul Aktif Değilse

Konum olmadan telefon bulmak oldukça zor ve zahmetli bir iştir. İos işletim sistemi telefona sahipseniz ama uygulama içinde konum kullanmıyorsanız yapmanız gereken şey kaybolma işleminden sonra Apple’ın kendi sitesine giriş yapmak. Giriş işlemi yaptıktan sonra sistem üstünde parolanızı değiştirebilir veya şuan kullanımda olan cihazların hepsinden çıkışınızı yapabilirsiniz. Burada önemli olan nokta ise Apple kimliğidir. Kimlik hiçbir zaman unutulmamalıdır. Kimlik sayesinde kolayca erişim engellenebilir hale gelebilir.

 

Kayıp telefon bulmada en önemli kavram konumdur. Siz siz olun asla konumunuzu kapatarak hareket etmeyin. Sizlere bir şey olduğu zaman da aynı telefon kaybolması gibi konum yardımı ile oldukça kolay bir şekilde bulunabilirsiniz. Unutmayın ki konum işletim sistemi fark etmeden ios veya Android her cihaz için açık olmalıdır.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.