Kilo Kaybı Fazla Kilolardan Koşarak Kaçın

0 12

Koşarak kalori yakmak en iyi yollardan biridir ve bir kişi koşarak 275 kalori yakabilir. Bu rakam saatte 1000 kaloriye kadar ulaşabilir! Bu yüzden, kilo kaybı için koşmak zinde kalmak isteyenler için ideal bir seçimdir. Aslında, koşmak diğer egzersizlere göre daha fazla kalori yakmanızı sağlar.

Koşmanın kilo kaybına yardımcı olmasının yanında daha bir çok yararları vardır. Sağlıklı olmanıza da yardımcı olur. Düzenli olarak koşmak ya da yürümek yaşlanmayı geciktirir ve yaşlanmaya meydana gelen kas ve kemik bozulmalarına karşı sizi korur. Yaşlandıkça kemikleriniz zayıflar ve sürekli evde oturdukça bu süreç devam eder ama kilonuzu korumak kemikleri güçlendirir.

Sağlıklı beslenmeye dikkat ediniz!

Kilo kaybı için koştuğunuzda tükettiğinizden daha çok kalori yakarsınız. Bu yüzden bol karbonhidrat, sebze ve meyve içeren gıdalar tüketerek beslenmenize dikkat etmelisiniz. Vücut için gerekli enerjiyi almak için yeterli derecede kalori içeren gıdalar tüketilmelidir. İşe kaloriyi kısıtlayarak başlanmamalıdır. Dengeli beslenirseniz, gözle görülür bir biçimde kilo kaybedersiniz.

Başarılı bir kilo kaybı için yavaş başlamak işin sırrıdır.

Koşmak zor değildir. Koşma mesafe ve hızınızı yavaş yavaş arttırın. Böylelikle kendinize zarar vermeden sağlıklı bir koşu ve yürüyüş programı uygulayabilirsiniz.

Başlarda kilo alıyorsanız endişelenmeyin.

Koşmaya başladığınızda kilo alabilirsiniz bunun bilincinde olmak önemlidir. Bu normaldir, endişelenmeyi gerektirecek bir durum değildir. Koşmak kas yapmanızı sağlar. Kas yağdan daha ağırdır. Daha sonra, kilo alsanız bile vücudunuzun sıkılaştığını fark edeceksiniz. Kıyafetlerin üstünüzde daha güzel durduğunu anlamanız geç olmayacaktır.

Yavaş yavaş başlayın, zamanla mesafe ve hızı arttırın. Bu sayede, sakatlanma riski azalır. Vücudunuz tempoya alıştığında hızlanın. Hızlandıkça daha fazla kalori yakılır ve başarılı kilo kaybı sağlanır. Kilo verirken sağlıklı beslenmeyi unutmayın. Yemek enerji demektir. Kilo kaybı için yeterli kalori tüketmek önemlidir. Sonuç olarak, eğlenmeyi de unutmayın. Bu rutin biraz zaman alabilir ama kilo vereceğiniz fikrine odaklanın, sağlıklı ve mutlu olun!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.