Kış Dekorasyonu Örnekleri

0 4

Kışın gelişiyle birlikte hava daha hızlı kararır, bu nedenle kış dekorasyonu ile aydınlık bir ortam yaratmak gerekir. Kış arifesinde kış dekorasyonuna hazırlık dönemi başladı. Yetersiz gün ışığı nedeniyle kış dekorasyonunun değiştirilmesi gerekiyor. En sevdiğiniz modeli en sevdiğiniz renkle birleştirerek kışa en uygun yaşam alanını yaratın.

Kış Dekorasyonu Aydınlık Renkler Kullanın

En ideali, karanlık kışın vazgeçilmez parlak renklerdir. Parlak renkler arasında altın ve diğer ara beyaz tonlar, konutun yaşam alanını daha parlak hale getiriyor. Son aylarda parlak kristal desenli dekoratif bir malzeme, aydınlık bir ortamda kullanılan ve daha geniş bir görünüm alanı sağlayabilen destekleyici bir cihazdır. Şu anda modellenen kış dekorasyonu, 2019 yılında çoğu cam aksesuar için ilk tercihtir. Bu aksesuarlar;

Cam vazo veya kristal vazo

Altın kaplama avizeler ve diğer küçük aksesuarlar,

Şömineler ve yaldızlı mumluklar en çok tercih edilenlerdir.Bu aksesuarlar kışı süslemek isteyenler için yardımcı aksesuarlardır. Bu sayede kışın karanlık yüzünü kaplayan daha parlak aksesuarlardır.

Kış Dekorasyonu Örnekleri

Kış Dekorasyonu Yemek Alanında Değişiklik Yapın

Belki de en önemli kullanım alanı mutfak alanıdır. Bu nedenle kışın mutfak dekorasyonu kışın en çok ilgi gören dekorasyon alanlarından biridir. Bu alan genellikle en sık kullanılan ve zaman alan alandır. Mutfağı iyi kullanın;

  • Zihinsel olarak daha sağlıklı olmak için,
  • Kışın neden olduğu yorgunluğu azaltmak için,
  • Sıcak bir aile ortamına sahip olun,
  • Kışın neden olduğu uyuşukluğun giderilmesini ve beslenme alışkanlıklarının mevsimsel değişikliklerden etkilenmemesini sağlayın.

Kışın mutfak alanı için tercih edilen malzeme ve aksesuarlar da bizlere sağlık desteği sağlıyor. Bu nedenle ahşap rengi kullanılmalıdır. Bu sayede doğanın izlerini evinize getirebilirsiniz.

Kış Dekorasyonu Örnekleri

Kış Dekorasyonu İçin Ahşap Malzemeler Kullanın

Mutfak alanında ahşap yemek masası kışın en popüler tarzlardan biridir. Masa tercihleri, genellikle ahşaptan yapılan malzemeleri içerir. Bunun ana nedeni, ahşap malzemelerden yapılan malzemelerin ortamı sıcak tutabilmesidir. Böylelikle doğal renkli kahverengi ev eve getirilerek sıcak bir mutfak ortamı elde edilir.

Yaşam Alanınızı Geniş Tutun

Parlak renklerin kullanılması, oturma odasının kış dekorasyonu için faydalı fikirler sağlar. Kullanılan koltuk takımı normal ölçüden küçük olmalıdır. Bu sayede daha sıcak ve konforlu bir ortam elde edilir. Kullanılan silindirik bezeme genellikle bir sütun kaplaması olmalıdır. Bu sayede sıcak bir ortam elde edilir.

Kış Dekorasyonu Örnekleri

Şömine Dekorasyonu Tercih Edin

Şömine en popüler dekorasyonlardan biridir. Şömine, rahat ve sıcak bir ortam yaratılmasına destek olur. Şöminenin yan tarafına altın süslemeler koyun, bu sıcacık mekanı biraz sevimli gösterebilirsiniz.

Post Halılar Alın

Kışın en çok kullanılan dekoratif aksesuarlar posta halılarıdır. Özellikle ayı postu şeklindeki halılar olmak üzere kaplama halıları ortama hoş bir hava katmaktadır. Evde küçük veya orta boy sert kaktüsleri beslemek de iyi bir atmosfer yaratacaktır. Kullanılan şamdanların ve yemek masalarının yaldızlı veya ahşap olması önemlidir.

“Kış Dekorasyonuna Hazırlık” başlıklı yazımızı beğeneceğinizi umuyoruz. Ayrıca sokak resminin ilk 16 karesinde diğer değerli dahilerimize de göz atabilirsiniz.

Peluş yastıklar ve battaniyeler, sıcak eviniz!

Kış Dekorasyonu Örnekleri 

Koltuklara minik minderler, yün yastıklar ve battaniyeler koyup soğuğu küçük bir dokunuşla karşılamaya ne dersiniz? Ev tasarımınıza uygun renkte battaniye ve yastık seçmenin yanı sıra zemine serpiştirdiğimiz yumuşak minder veya minderler sonbahar dekorasyonuna uygun olmakla birlikte işlevlerinden de memnun kalmanızı sağlar.

Oda Kokuları, Mumlar ile Güz Kokusu Evinizde!

Soğuk havalarda camları ardına kadar açıp evi havalandırmak her zaman mümkün olmayabilir. Sonbaharın kendine has puslu, sisli havasını evinize oda kokuları, tütsüler, mumlar ile taşıyabilirsiniz. Arka fondan gelen kısık bir müzik eşliğinde yayılan oda kokusu sonbahar atmosferinin verdiği huzuru size yansıtacaktır. Kahve, vanilya, çikolata vb. aromalı mumlar ile de mevsimi iliklerinize dek hissedebilirsiniz.

Kış Dekorasyonu Örnekleri

Desenli Kilimler, Yün Halılar ile Kışa Merhaba

Artık kış geldiğine göre halısız yerlere veda etmenin zamanı geldi demektir. İnce halılar yerini yünlü halılara, desenli kilimlere bırakabilir. Odalarınızın dekorasyonuna göre seçeceğiniz halılar, kilimler ile farklı bir hava yaratabilir, aynı zamanda soğuktan da korunabilirsiniz. Tüylü, yünlü halı çeşitleri ve değişik desenlerdeki halılar ile eviniz bu kışa hazır!

Kalın-Uzun Perdeler ile Yaza Veda!

İnce ve kısa perdeler; yazın bitimi ile yerini kalın ve uzun perdelere bırakabilir. Kışın ruhunu üzerinde taşıyan perdelerin renginin kırmızı, bordo, kahverengi gibi koyu renkli olması sezon dekorasyonu için uygun olacaktır. Kalın kumaştan tasarlanan uzun perdeler ile hanenizin sıcaklığını dışarıdan bakanlara da aktarabilirsiniz.

 

 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.