Microsoft Office, Ücretsiz Olarak Nasıl İndirilir ve Kullanılır?

0 3

Microsoft Office hayatın her alanında ihtiyaç duyulan bir programdır. Oldukça pahalı olması yüzünden pek çok insan ücretsiz sürümlerini kullanırlar. Peki bu ücretsiz sürümler nerden indirilir, nasıl kullanılır? Birçok ücretsiz bir şekilde Microsoft Office kullanma yolu bulunur. Aynı zamanda Microsoft Office benzer birçok programda bulunur. Bu yazımızda sizlerle bu yöntemleri ve programları inceleyelim.

Microsoft Office Ücretsiz Nasıl Kullanılır?

Birinci Yöntem; Microsoft Office kendi sitesinden de insanlara bir ay boyunca kullanabileceği denem sürümü ile deneme imkanı tanır. Yapmanız gereken tek şey tarayıcınızdan Microsoft Office’nin kendi sitesine girerek karşınıza gelen ekrandan bir ay ücretsiz deneme butonunu bularak tıklamaktır. Tıkladıktan sonra açılan sayfada verilen sorulara cevap vererek Microsoft Office programını bir ay boyunca ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. Bu deneme sürünü kullanırken dikkat edilmesi gereken nokta bir ay dolmadan ortalama yirmi sekiz gün kadar kullanım sonrası deneme sürümünü iptal etmeniz gerekir. Eğer iptal etmezseniz ücretini kartınızdan çekme ihtimalleri söz konusudur.

Microsoft Office, Ücretsiz Olarak Nasıl İndirilir ve Kullanılır?

İkinci yöntem; Microsoft Office uygulamalarını indirmeden ücretsiz bir şekilde internet üstünden kullanmak mümkündür. Yapmanız gereken şey Microsoft Office in kendi sitesine girmek. Eğer siteye üyeyseniz giriş yapabilir değilseniz de yukarıda bulunan ücretsiz kayıta tıklayarak üye olabilirsiniz. Üyelik anında hiçbir şekilde para ödenmez. Üye işlemi tamamlandıktan sonra sürekli bu sisteme gir yaparak istediğiniz Microsoft Office programını ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. Ücretli Microsoft Office programından tek farkı sadece internet ile kullanabilmesidir.

Üçüncü yöntem; Eğer bir okulda öğrenim görüyorsanız veya herhangi bir şekilde eğitim veriyorsanız bu sizin için en güzel şeydir, sizlerin de ücret bir şekilde Microsoft Office kullanma hakkınız vardır. Yapılması gereken işlemler bu yöntemde oldukça basittir. İlk olarak Microsoft Office kendi sitesine girip eğitim olarak gösterilen alanı seçin. Eğitim alanında sorulan e posta yerine mutlaka okul ile olan e posta girilmelidir. Kişisel hesabınızla ücretsiz olarak kullanamazsınız. İlerle tuşuna basın ve açılan sayfada öğretmen veya öğrenci olduğunuzu işaretleyin. Bu yöntemle beraber sizler de artık ücretsiz bir şekilde Microsoft Office programı kullanabilirsiniz.

Microsoft Office, Ücretsiz Olarak Nasıl İndirilir ve Kullanılır?

Dördüncü yöntem; Microsoft Office programını bir bilgisayar haricinde telefonda veya tablette kullanmak istiyorsanız bu mümkündür. Eğer ki yeni bir cihaza sahipseniz zaten yüklü olmakla birlikte eski cihazlara da market üstünden yüklenebilir. Marketler üzerinden telefona ve tablete indirilen Microsoft Office programları internet veya para gerektirmez. Tamamen ücretsiz işlemlerdir.  Bunun dışında telefonlardan veya tabletlerden de internet üstünden ücretsiz bir şekilde Microsoft Office kullanılabilir.

Ücretsiz Microsoft Office Alternatif Uygulamalar Nelerdir?

Bilgisayarınızda Microsoft Office kullanamıyor musunuz? Ücret ödemek istemiyor musunuz? O zaman sizlerle markası Mac veya Windows fark etmeden Microsoft Office yerine kullanabileceğiniz uygulamaları inceleyelim. Bu uygulamalar tamamen ücretsiz olarak hizmet veren uygulamalardır.

LibreOffice

Yabancılar tarafından üretilip Türkiye de oldukça ilgi gören bir programdır. Türk kullanıcılarının artması ile birlikte dil olarak Türkçeyi de eklemiş sürekli gelişen bir programdır. LibreOffice ile birlikte belge yazabilir veya düzenleme yapabilirsiniz. İnternet üstünden ve uygulama üstünden kolayca erişilebilecek bir sistemdir. Daha detaylı bilgi için sizler de mutlaka sitelerine göz atın.

Microsoft Office, Ücretsiz Olarak Nasıl İndirilir ve Kullanılır?

Google Dokümanlar: Tamamen Google’ın ürettiği bir içeriktir. Doküman olarak geçmesine rağmen Microsoft Office de bulunan Word adlı uygulamada yapılacak olan bütün aktiviteler Google dokümanlar ile de yapılabilir. İnternet ile kullanılan bir sistemdir. İncelemek ve üye olmak için Google dokümanlar sitesine geçebilirsiniz.

Apple iWork: Tamamen Apple ile üretilmiştir. Daha çok tabletler için tasarlanmış bir sistemdir. Apple ürünlere sahip olanlar uygulamasını kullanabilirken işletim sistemi farklı olan insanların ise internet sitesi üzerinden kayıt olup kullanmaları gerekir. Herhangi bir ücreti yoktur işlerinizi tamamen ücretsiz bir şekilde halledebilirsiniz. Daha detaylı bilgi için sitelerini mutlaka inceleyin.

Microsoft Office programlarının oldukça pahalı olmasından kaynaklı insanlar ücretsiz yollar ararlar. Biz bu haberimizde sizlerle en kolay nasıl bir şekilde ve ücretsiz olarak Microsoft Office programları kullanabileceğinizi ve nasıl kurabileceğinizi en kolay şekilde anlattık. Öğrenciler ve öğretmenler için eğitim olarak tasarlanan tamamen ücretsiz Microsoft Office programı diğer seçeneklere göre daha kolay ve avantajlıdır. Hayat boyu öğrenci ve öğretmenlik yapılırken kullanımında hiçbir sıkıntı yoktur.

 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.