Nasıl Çok Para Kazanılır?

0 5

Zenginlik: Neredeyse paraya dahip olmak ister, fakat çok az insan başarmak için ne ne yapması gerektiğini bilir. Zengin olmak şans, beceri ve sabır gerektirir. Zengin olmak için, kendini parasal yönden güçlendirecek bir kariyer seçmen ve sonrasında kazandığın sermayeyi yatırım yaparak, biriktirerek ve giderlerini azaltarak mantıklı bir şekilde yönetmen gerekecektir. Zengin olmak zor bir şeydir, fakat biraz sebat ve mahir kararlar alma ile kesinlikle başarılabilecek bir şeydir.

YATIRIM

Paranı borsaya yatır. Emekliliğinde sana fazla fazla yetecek kadar büyük bir yıllık yatırım getirisi (YG) sağlayacak hisse senedi, tahvil ya da diğer yatırım araçlarına yatırım yap. Örneğin; bir milyon liralık yatırım yaptıysan ve %7’lik bir yatırım getirisi elde edersen yıllık 70.000 lira yapar, enflasyon hariç.

  • Hızlı para kazanmanın zor olduğunu söyleyen günlük yatırımcıların vazgeçirmelerine müsaade etme. Her gün hisse senedi almak ve satmak esasında kumar oynamaktır. Alışveriş yaparsan – ki bu inanılmaz kolaydır – çok para yitirebilirsin. Bu, zengin olmanın kolay bir yolu değildir.
  • Bunun yerine uzun zamanlı para yapmayı öğren. İleride büyüme potansiyeli olan sektörlerde, sağlam temelleri ve makul  yönetimi olan iyi yatırım senetleri seç. Bundan sonra da bırak yatırımın beklesin. Onunla hiçbir şey yapma. Bırak düşüş ve çıkışlar olsun. mantıklı yatırım yaparsan, zamanla çok iyi sonuç elde etmelisin.

Nasıl Çok Para Kazanılır?


Emeklilik için para biriktir.
 kazançlarını koru. Çok az insanın geleceği  için yeterince yatırım yaptığı görülmektedir. Kimisi asla emekli olamayacağını düşünüyor. Devlet desteği olan bireysel emeklilik planlarından yaralanan. Devlet desteği emeklilik için daha hızlı yatırım yapmana yardımcı olacaktır.

  • Tüm geleceğiniSosyal Güvenliğe bağlama. Sosyal Güvenlik’in önümüzdeki yılllar boyunca çalışmaya devam edecek olması kötü bir seçenek olmasa da, bazı verilere göre Meclis’in sistemi tarafsız bir şekilde değiştirmemesi durumunda – vergileri uçurarak ya da faydaları düşürerek – Sosyal Güvenlik şimdiki formunda olamayacak. Ancak, Meclis’in Sosyal Güvenliği “doğrultmak” için harekete geçmesi olasıdır. Zaten Sosyal Güvenlik son yıllarını yaşayacak olan emeklilerin tek kaynağı olacak şekilde tasarlanmamıştır. Tüm bunlar, geleceğe yönelik yatırım ve gelecek planı yapmayı daha önemli hale getirir.[1]

Gayrimenkule yatırım yap. Kiralık mülkler gibi sürekli yatırımlar veya kararlı bir şekilde büyüyen bir bölgede bulunan potansiyel gelişim arsaları iyi bir servet edinme yoldur. Bazı yatırımlarda olduğu gibi bunun dapek bir garantisi yoktur. Ancak, pek çok insan gayrimenkule para yatırarak çok para kazanmıştır. Bu tür yatırımların zaman içinde değer kazanması kessin  olmasada ona yakındır. Örneğin; bazı insanlar Manhattan’daki bir dairenin yaklaşık beş yıllık bir dönemde değer kazanmayı neredeyse garantilediğini düşünüyor.

Nasıl Çok Para Kazanılır?

  1. Zamanına yatırım yap.Örneğin; boş vaktinin olmasından hoşlanmıyorsan kendine günde birkaç saat ayır ve bu süreçte hiçbir şey yapma. Ama eğer bu birkaç saati değerlendirmek için değerlendirirsen, erken emeklilikle uzun bir süre boş zamana (günün tamamı!) sahip olmak için çalışabilirsin. Daha sonra zengin olmanın sonrasında şu anda nelerden vazgeçebilirsin? Yatırım yazarı Dave Ramsey okuyucularına daima şunu söyler: “Bugün hiç kimse gibi yaşa ki yarın da kimsenin yaşayamayacağı gibi yaşayabilesin.”
  2. Değerini hızlı kaybeden şeyleri almaktan kaçın.Bir arabaya 80.000 lira harcamak bazen bir eksi olarak değerlendirilir, çünkü ne kadar iş yapıyor olursan ol, 10 yıl içinde yarısı kadar bile kazanç etmeyecektir. Yeni bir araca bindiğin anda, değer olarak %30-%40 değer kaybına uğrar ve elindeki  her yıl değer kaybetmeye devam eder. Bu nedenle araba satın almak çok önemli bir kar aracıdır
  3. Boş şeylere para harcama. Geçinmek zaten kolayn bir şey değil. Ama uğraşarak kazandığın paranı harcadığın şeyler parasal  kara delikler olduğunda bu çok daha zor ve “ağrı” vericidir. Para harcadığın şeyleri yeniden gözden geçir. Gerçekten “buna değer” olup olmadıklarını kavramaya çalış. Eğer çok paran olsun istiyorsan genelikle  bu kadar para yemek istemediğin bazı şeyler şunlardır:

Nasıl Çok Para Kazanılır?

  • Kumarhaneler ve piyango çekilişleri Çok az şanslı topluluk gibi şeylerden para kazanır. Geri kalanımız ise kazanmaz
  • Alkol gibi kötü alışkanlıklar. Ağır alkol içicilerinin ancak paralarının uçup gittiğini izlerler.
  • Sinemadaki kuruyemişler veya kulüplerdeki alkoller gibi fahiş fiyata satılan şeyler.
  • Birinci sınıf restorantlar Fazladan ödediğin 6000 lira karşılığında ne alacaksın? Sıcak bir kahve ve daha rahat masa mı? Paranı saçmak yerine biriktir.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.