Okul ve İş Hayatımızı Kolaylaştırabilecek 5 Mobil Uygulama

0 3

Bilindiği üzere akıllı cihazlar artık sadece bir iletişim aracı değil; eğitim, oyun, iş gibi pek çok yönden yararlı bir araç haline ulaştı. Hayatı büyük ölçekte kolaylaştıran akıllı cihazlar, geliştirilen pek çok uygulamalar ile daha da kolaylığı arttırmaya devam ediyor. Peki, akıllı cihazların kullanıcıları olarak iş ve eğitim hayatını daha da kolaylaştırmak için hangi uygulamaları kullanabiliriz?

İş ve okul hayatında verimi arttıracak, hayatı kolaylaştıracak ve daima elimizin altında bulunması gereken beş uygulamaya geçelim. Bu uygulamalar Todoist, Slack, Trello, Notion ve Grammarly oldu. Haydi, bu uygulamaların sizlere nasıl kolaylıklar sağladığına bakalım.

Okul ve İş Hayatımızı Kolaylaştırabilecek 5 Mobil Uygulama

Trello:

2011 yılında kullanıma açılan Trello, fikirleriniz veya projeleriniz için planlama yapmanıza katkı sağlıyor. Uygulamaya dilediğiniz şekilde listeler dahil edebilir, bu listelere kartlar dahil ederek elemanları, kartları listeler arasında aktarabilirsiniz. Bununla birlikte oluşturduğunuz herhangi bir projeyi arkadaşlarınızla paylaşıp projeyi beraber yeniden düzenleyebilirsiniz.

Okul ve İş Hayatımızı Kolaylaştırabilecek 5 Mobil Uygulama

Todoist:

İkinci olarak seçtiğimiz uygulamamız Todoist ise aslında sadece okul ve iş  hayatını değil, birçok alanda hayatı kolaylaştırabilecek bir uygulama niteliğinde. Oldukça basit bir şekilde anlaşılabilen bir ara yüze sahip bir uygulama. Alışkanlıklarınızı ve hedeflerinizi takip edebileceğiniz, günlerinizi planlayabileceğiniz harika bir uygulama.

Okul ve İş Hayatımızı Kolaylaştırabilecek 5 Mobil Uygulama

Slack:

Üçüncü  olarak seçtiğimiz uygulamamız olan Slack, iş dünyasının olmazsa olmazlarından biri. Slack, işinize bağlı olan her şey iletişiminizi maksimum seviyede tutmanızı sağlıyor. Hazırladığınız bir çalışma ortamında farklı kanallar oluşturabilir ve hem kanallar aracılığıyla hem de mesaj yoluyla iletişim  kurabilirsiniz. Bununla birlikte Slack, özellikle yazılım-programlama işiyle oğraşanlar için de oldukça yararlı bir özelliklere sahip.

Okul ve İş Hayatımızı Kolaylaştırabilecek 5 Mobil Uygulama

Notion:

Listemizdeki seçtiğimiz dördüncü uygulama Notion, proje yönetimi yapmayı ve basit bir şekilde not almanızı sağlıyor. Uygulamada okuma listesi, günlük gibi yeni sayfalar yaratarak bu sayfaları dilediğinizce doldurabiliyorsunuz. Böylece yapmak istediğiniz işlerinizin hepsini elinizin altında taşımış oluyorsunuz.

Okul ve İş Hayatımızı Kolaylaştırabilecek 5 Mobil Uygulama
Grammarly:

Listemizin beşinci ve son uygulaması ise Grammarly. İngilizce yazılarınızı yazım kurallarından tutup anlatım biçimine kadar kontrol eden Grammarly, mobil uygulaması ile İngilizce olarak yazdığınız tüm kelime ve cümleleri anlık olarak kontrol edip size sunuyor. Bu uygulama sayesinde akıllı cihazınızda İngilizce yazı yazarken yanlış yapma ihtimalinizi muhtemel en az seviyeye indirebiliyorsunuz.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.