Saç Tiplerine Göre Saç Bakımı

0 0

Saç Tiplerine Göre Saç Bakımı

İnce, kıvırcık, boyalı, yağlı … Saç tipine göre verilen bakım önerileri sayesinde onlara hak ettikleri güzelliği sağlayabilirsiniz. Ayrıca özel haberimiz sayesinde saç bakımı uygulamaları hakkında uzmanlardan bilgi edinebilirsiniz.

Kışın soğuktan etkilenir ve bere altında kırılır, mevsimsel değişikliklerde dökülür.Yaz güneşinde nem kaybeden saçlar her zaman özel bakıma ihtiyaç duyar. Morfose uzmanları, farklı saç tipleri ve saç tedavi yöntemleri için özel önerilerde bulundu.

Saç Tiplerine Göre Saç Bakımı

Sağlıksız olduğu sürece görsel olarak çekici olabilir. Saçların canlı, kalın, parlak ve sağlıklı görünmesini sağlayan pek çok bakım ürünü bulunmaktadır. Dalgalı, dar, kuru ve kıvırcık saçlar gibi farklı saç tiplerine sahip olmak da bakımı daha çeşitli hale getirebilir. Saç sağlığı için kullanılan ürünler kadar doğru beslenme de önemlidir. Örneğin önemli vitamin ve mineral eksiklikleri (düşük su tüketimi ve demir eksikliği gibi) saç dökülmesine neden olabilir. Saç kurutma makinesi, pense ve boyalar gibi diğer faktörler saç dökülmesine neden olan diğer faktörlerdir.

Kuru ve ince telli saçlara nasıl bakım yapılır

Bu tip saçları canlandırarak ve güçlendirerek kolayca sağlıklı ve dolgun bir görünüme kavuşabilirsiniz ve bu tip saçlar dış etkenlerden kolayca etkilenir. Süt proteini saçın nem kaybetmesini önleyebilir (özellikle ısıl işlem öncesinde ve sırasında) ve amino asit içeriği saçın ucunda içten dışa koruma sağlayabilir, bu da kuru, kırılgan ve seyrek saçları etkili bir şekilde koruyabilir.  Kuru saçlarda saçı nemlendirmek için şampuan seçimi önemlidir. Saç derisine uygun şampuan kullanılmalıdır. Saçınızı durularken soğuk su kullanmak saçınızın nemini korumasına ve uzun vadede kuruluğu önlemesine yardımcı olacaktır.

Saç Tiplerine Göre Saç Bakımı

Kuru ve kalın telli saçlara tavsiyeler

Daha fazla mesaj

Kalın saçlar, diğer saç türlerine göre daha kolay kurduğu için özel bakıma ihtiyaç duyar. Bakım ürünleri, yüksek E vitamini içeriğine sahip argan yağı ile formüle edilmiştir, bu tür saçların kurumasını ve uçlarının kırılmasını önleyerek donuk saçları canlandırır ve parlatır. Argan yağı özü, aynı zamanda, şekillendirmesi zor olan kalın saçtaki şişlikleri düzelterek kusursuz bir görünüm oluşturabilir.

Açıcı görmüş saçlar için

Demetleme, parlak noktalar ve gradyanlar gibi uygulamalar saçın genel havasını değiştirebilir ancak bu işlemlerin tamamı ağartma maddeleri ile yapıldığından özel dikkat gösterilmelidir. Bakım ürünlerindeki keratin (saçımızın% 65 ila% 95’ini oluşturur), saç elastikiyetini artırabilen amino asitlerle formüle edilmiştir. Bu, saçın kolay taranmasını, yumuşak ve pürüzsüz olmasını sağlar.

Saç Tiplerine Göre Saç Bakımı

Boyalı yapılmış saçlar için bakım tavsiyeleri

Saç boyamasının saça uygulanan en yaygın işlemlerden biri olduğuna şüphe yok. Rengini değiştirmek veya beyaz saç boyalarını örtmek için saç boyası kullananlar saçlarına diğer saç boyaları gibi davranmalıdır! Protein ve doğal yağlar içeren boyaların kullanılması saça parlak ve yumuşak bir görünüm kazandırabilir. Uygulamadan sonra renk kilitleme özelliğine sahip bakım ürünleri kullanmak renk solmasını önleyebilir ve kaplamanın ömrünü uzatabilir.

Kimyasal işlem yapılmış saçlar için

Kimyasal işlemler sadece saç rengini değiştirmekle kalmaz, aynı zamanda modeli de değiştirir. Kalıcı olarak kuruduktan ve şekillendirdikten sonra saçı korumanın yolu keratin bazlı bakım ürünleri kullanmaktan geçer. Keratin, saç yapısını ağırlaştırmadan ısı, kimyasal süreçler ve çevresel etkilerden zarar gören saç yapısını çıkarabilir. Keratin bakımının yanı sıra kırıkları önlemek ve ipeksi parlak bir görünüm vermek için serum kullanılır.

Saç Tiplerine Göre Saç Bakımı

Morfose’dan her saça özel olarak üretilen ürün

Morfose Cosmetics, çeşitli saç bakımı, şekillendirme, saç boyama ve kişisel bakım kategorilerinde geniş bir ürün yelpazesi sunmaktadır.Morfose Cosmetics, saçların kusursuz görünmesi için her saç tipine ve uygulamasına özel seçenekler sunabilir. Morfose ürünleri kuaförlerde, kozmetik zincirlerinde ve parfüm mağazalarında mevcuttur.2

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.