Salon Dekorasyonunda Kitaplık

0 4

Salon dekorasyonunda kitaplık kullanımı ev dekorasyonu ile uyumlu bir kitaplık kullanmak şık görüntüler sağlayabilir. Salonun dekorasyonunda kütüphanenin kullanılması, yaşam alanındaki kör noktalar dahil, işlev ve dekorasyon açısından oldukça etkilidir. Kitapları ve dergileri büyük kitap rafları veya kütüphane modelleri kullanmadan düzenli tutabilecek yaratıcı çözümlerle yaşam alanı yeniden şekillendirilebilir.

Salon Kitaplığı ve TV Ünitesinde Raf Eklentisi

TV’nin yerleştirildiği ünite, kitapları düzenli bir şekilde istiflemek için de kullanılır. Görsel uyum sağlayabilen uygulamalarda, ihtiyacınız olan kitapların hazır bulundurulmasını da sağlayabilirsiniz. Özellikle TV duvara monte edilmişse bu cihazlar kitaplık olarak değerlendirilebilir.

Farklı malzemelerden büyük evler için taban çerçevesini seçebilirsiniz.

Kütüphanenin yerleştirildiği alanda zengin bir görünüm elde etmek için LED aydınlatma ürünleri, siyah beyaz fotoğraflar ve minyatür heykeller kullanılabilir. Kütüphane, belirlenen temaya göre yerleştirilebilecek şekilde duvardan duvara ve gömme olacak şekilde tasarlanacaktır. Bu alan kullanıldıkça daha pratik hale gelecek ve çok amaçlı kullanımı insanların ilgisini çekmiştir.

Salon Dekorasyonunda Kitaplık

Salon Kitaplığı Kapaklı Kitaplık Şekilleri

Eski ama değerli bir şifoniyer kitaplık olarak kullanılabilir. Bu fikir, yaşam alanında geleneksel çizgilerin korunmasını ve küçük değişiklikler için evin her yerinde kullanılabilmesini sağlar. Kitaplık, evin önemli bir köşesidir. Mükemmel görsel tatmin sağlayan birimler aynı zamanda koleksiyonerlerin de tutkusudur.

Günümüzde yaratıcı ve göz alıcı tasarımlara sahip kitaplık modelleri sadece çocuk odalarını veya çalışma odalarını değil, sıradan yaşam alanlarını da etkiliyor. Aynı zamanda her dekoratif unsur olarak kitaplar ayrı ayrı tasarlanabilmekte ve ihtiyaca göre uygun kitaplık seçilebilmektedir. Dekoratif odak noktası olarak kullanılabilen işler dikey veya yatay olarak düzenlenebilir.

Salon Kitaplığı Tabandan Tavana Boydan Boya

Tabandan tavana tasarım evin boş bir alanına veya tavan arasına kurulacak ve tüm kitapları bir araya toplamak için kullanılabilecek. Minimalizmi sevenler, aynı evde yaşayanların birlikte güzel vakit geçirmesine yardımcı olan standart özelliklere sahip modelleri tercih ediyor.

Salon Dekorasyonunda Kitaplık

Doğal yaşam sürecinde, dekoratif trendlerden ilham alan ve ihtiyaçlara göre şekillenen modeller, zamanın estetik anlayışıyla uyumlu olmalıdır. Salon dekorasyonunda kütüphaneyi kullanmak, samimi ve sıcak bir odak noktası oluşturabilecek yumuşak bir renk kombinasyonu elde edecektir. Klasik dokulardan ilham alan modern mekanlar, hem sakin hem de ihtişamlı mekanlar yaratır.

Dikkat Çekici Bir Hava

Bazı kütüphaneler lobiye yerleştirilebilir. Bu kütüphaneler ana koltuklardan bağımsız değildir, ancak okuma etkinliklerinin merkezi haline gelecek ve insanların katılımı için daha fazla fırsat sağlayacaktır. İşlev ayırıcı olarak kullanılabilen kitaplıklar da canlı ve dinamik bir tarzda desteklenebilir. Detaylar, etkili bir dekorasyon oluşturmaya yetecek kadar sıra dışı desenlere ve modern bir görünüme sahip olacaktır.

 

Salon formu ile belirlenen sınırlar, ayrı bölümler oluşturmak için de kullanılabilir. L koltuğun yanındaki kitaplık (dinlenme köşesi olarak kabul edilir) pencere pervazının pratik bir şekilde kullanılmasını sağlar. Küçük bir salona aktarılacak duvar ünitelerinin tercihini desteklemek için geniş bir alanda daha heybetli bir tasarım kullanılabilir.

Salon Kitaplığı Yer Tasarrufu Sağlayan Yeni Nesil Seçenekler

Yeni nesil yer tasarrufu seçenekleri, kullanıma hazır çözüm önerileriyle çözülebilir. Salon, bahçede alıştığımız malzeme ve aksesuarlarla huzur ve rahatlık alanı haline gelecek, kitabın sayfalarından mekana akan bilgiler insanlara ilham verebilir. Salon dekorasyonunda kütüphanenin işlevi, odanın geometrik şekline ve mimari tarzına göre seçilebilir. Özel tasarlanmış raf tasarımı çok az yer kaplar ve birçok görsel avantaja sahiptir.

Raf Modelleri

Salon ev içinde belki de en çok zaman geçirdiğimiz alan, şekli ve boyutu ne olursa olsun ortak zaman harcanan bu alanın hem görsel hem de kullanışlı olması çok önemlidir. Duvarlar bir salonun kilit noktalarıdır, hem görsel anlamda hem de depolama açısından zekice değerlendirmek gerekir. Bu anlamda dekoratif raf ve kitaplık modelleri ile salonunuzda büyük ölçüde değişimlere imza atabilir, ilave depolama alanları açabilirsiniz. En güzel tarafı ise bu düzenlemeleri yapmak hem maddi hem de salonun görselliğini zenginleştirmek adına kolayca yapılabilir ve bir ustalık gerektirmez.

Salon Dekorasyonu Aksesuar Uygulamaları ve Trendler

Galerimizde yer verdiğimiz harika örnekler size ilham verecektir ancak bir kaç detaydan bahsetmeden geçmeyelim. Yazımızın başında belirttiğimiz gibi salonun boyu ya da şekli bu anlamda çok önemli değil, ancak raf ve kitaplık dekorasyonu için doğru seçimler ve doğru yerler seçilmesi gerekir. Önceliğiniz salon mobilyalarınızın şekline karar vermek olabilir, salon için doğru bir mobilya yerleşimi yaptığınızı düşünüyorsanız bir sonraki adımınız duvarları kitaplık ve raf modelleri ile daha çekici ve işlevsel bir görünüme kavuşturmak olmalıdır.

Bildiğiniz gibi hazır olarak satışa sunulan yüzlerce farklı model ve renk seçeneğine sahip kitaplık ve raf modeli birçok ev dekorasyon alışveriş sitesinde ve dekorasyon mağazalarında rahatça bulunabiliyor. Yapmanız gereken ilk olarak salonunuzun tarzına uygun renk ve tasarımlar seçmelisiniz. Örneğin ahşap detaylı klasik bir salon dekorasyonuna sahipseniz bu sıcak ve samimi ortamı tamamlayacak aynı etkileri mekana yansıtacak raflar ve kitaplıklar seçerek işe başlamak gerekir.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.