Sıradışı İç Mekan Tasarım Modelleri

0 3

Bu yazımda sizlere standart dışı iç mekan tasarımı hakkında bilgi vereceğim. Birçok iç tasarım var. Bunların hepsini aşağıda tek tek okuyacaksınız.

Mevcut oda tiplerinin çoğunun tasarımcı tarafından belirlenen kuralları vardır ve uygulanabilmesi için bu kurallara uyulması gerekir. Planlama ve dekorasyon çalışmalarından küçük detaylara kadar.

Peki ya kuralların ötesine geçme ve evde usulsüzlüklere neden olma umudu varsa? Bu durumda tasarımcı, etkisini elde etmek için olağanüstü iç mekanlar yaratmak için yenilikçi teknolojinin kullanılmasını önerir.

Anormal durum; standart dışı kullanım nesneleri renk, dekorasyon ve özelleştirilmiş benzersiz mobilyalar ile yapılandırılabilir.

Bir apartman dairesinin alışılmadık bir iç dekorasyona sahip olmasını isteyenler; bazı insanlar genellikle muhafazakarlığa, reçete kurallarına ve klişelere sahip değildir. Yaratıcı insanlar ayrıca evde standart olmayan çözümleri kullanmayı severler. Bu insanlar faaliyetleriyle çevreyi etkilemek isterler. Burada önemli olan; insanların sevdiği tarzdan kurtulmak ve alışılmadık ya da ona yakın olmayan bir lezzet yaratmaktır.

Sıradışı İç Mekan Tasarım Modelleri

İç MekanTasarımı Tarzları

Pop Art

İç mekanlarda sıra dışı çözümler uygulamak istiyorsanız Pop Art stili size tam olarak uyacaktır. Bu tarz muhafazakarlık ve soyut izlenimcilik ile bir dengedir. Açık kurallardan ve geleneklerden uzaktır. Cesur ve etkileyici. Pop art; kontrast, parlak renkler, neon ışıklar, posterler, pürüzsüz yüzeyler, sentetik lifler ve ipek gibi sıradan nesnelerin alışılmadık kullanımı ile karakterizedir. Bu tarzda, düşünceli bir fikrin gerçekleşmesi muhtemeldir. Örneğin, tahta bir duvar panosu olabilir. Çiçekler yerine sıradan vazolar kullanmanın yanı sıra uzun kutular veya şişeler de kullanabilirsiniz (kap temel stile göre dekore edilebilir). Listelenen katlara ek olarak, tasarımcı ayrıca müşterinin özel istek ve zevklerine göre standart dışı iç mekanlar yaratır.

Sıradışı İç Mekan Tasarım Modelleri

Avangard

Bu ideal bir tasarım düşünme yöntemidir çünkü yeni ve ilginç çözümler sunar. İçeride kullanılan avangart geometrik şekiller ve düz çizgiler içerir. Alışılmadık şekilde şekillendirilmiş nesneler (mobilya, aydınlatma, bölmeler vb.) Dekoratif öğeler olarak kullanılabilir. Vakıf olarak avangart kullanılırken yerleşim alanını dikkate almak önemlidir. 60 metrekareyi aşarsa daha da iyidir. Sürecin etkin bir şekilde yürütülmesi ve açık tutulması gerekiyor. Avangart ev mobilyaları genellikle büyük veya orta büyüklükte gelir. Bu nedenle, en çok stüdyolarda, yüksek tavanlarda ve geniş alanlı dairelerde kullanılır. Alttan kesmeler de alışılmadık bir tasarım çözümü olabilir.

İç Mekan Tasarımı Uygulayabileceğiniz Bölümler

Salon bölümü

Oturma odası evin kartvizitidir, fikrinizi tam olarak tarif etmelisiniz. Duvarları, zeminleri ve tavanları işlemek için dekoratif boya kullanın. Farklı dokular kullanmaktan ve kaplama malzemelerinin renklerini birleştirmekten korkmayın. Duvar kağıdı, boya ve sıvanın yanı sıra aynalardan, dekoratif panellerden ve mozaiklerden de yardım alabilir. Aşırı kombinasyon kullanmamak önemlidir. Eşyalar basit ve rahat olmalıdır. Plastik veya metalin üstünlüğü sorunlu olabilir. Odanın temel tarzına uyacak şekilde yastıklar, battaniyeler ve halılar eklenebilir.

Sıradışı İç Mekan Tasarım Modelleri

Yatak odası bölümü

Bu odadaki mobilyalar dinlenme, huzur ve sükunet ile ilişkilendirilmelidir. Tüm evler avangart ya da pop art esasına göre inşa edilmiş olsa da yatak odalarının dekorasyonunda bazı nüanslar bulunmaktadır. Temelden vazgeçmenize gerek yok, renklerin sayısını ve parlaklığını azaltabilirsiniz. (Orta parlaklıktan üç renge kadar seçim yapabilirsiniz) Standart olmayan yataklar, sıradışı yatak odası iç mekanları oluşturmak için kullanılabilir. Örneğin yuvarlak olabilir. Yatağın arkasındaki alan standart olmayan ayna mozaik veya 3D efektli duvar kağıdı ile dekore edilebilir.

Sıradışı İç Mekan Tasarım Modelleri

Mutfak bölümü

Mutfak düzeninde bu durumun hem pratik hem de pratik olan hoş bir eğlence olması gerektiğini anlamak önemlidir. Mutfaktaki alışılmadık iç mekanlar dekoratif yüzeyler ve yemek alanları olarak ifade edilir. Parlak ve sulu dekorasyon malzemesi renkleriyle birleştiğinde ruh halini iyileştirebilir, olumlu duygular uyandırabilir ve iştahı canlandırabilir. Standart olmayan masa ve sandalyeleri seçin ve yere patchwork halıları yerleştirin. Mutfak eşyaları sadece durumu vurgular. Çünkü çok fazla tasarım yemek pişirmeyi zorlaştıracaktır. Ev aletleri dolap kapısının arkasına gizlenmiştir.

Sıradışı İç Mekan Tasarım Modelleri

İç Mekan Tasarımı Banyo bölümü

Banyonun içi alışılmadık; birincisi (zemin, duvar ve tavan malzemelerinin temini pahasına) neme dayanıklı malzemelerden oluşuyor.

Nerede Uygulanması gerekiyor?

Mevcut stilin öngörülen kurallarının ötesine geçmeye ve alışılmadık iç dekorasyonlar yapmaya karar verirseniz, lütfen mekan düzeni için standart dışı çözümlerde iyi olan deneyimli tasarımcılar tarafından sağlanan hizmetleri kullanın. Düşüncelerinizi, hayallerinizi ve dileklerinizi evinize yansıtmaktan korkmayın. Çünkü bu, ilhamınızı harekete geçirecek ve olumlu bir atmosfer yaratarak ruh halinize katkıda bulunacaktır.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.