Virüs Temizleme Programı

0 15

Virüs temizleme programı yani antivirüs, bilgisayarınıza bulaşabilecek herhangi bir bilgisayar virüsüne karşı yazılmış, yani programlanmış bilgisayar programıdır. Bilgisayar virüsleri, bilgisayar sahibinden habersizce bilgisayarın çalışma stilini değiştiren ve kendisini diğer dosyalar içerisinde gizlemeye çalışan bir çeşit bilgisayar programıdır. Haliyle bu virüs temizleme programları da virüs programlarına karşı yazılmış programlardır.

Virüs Temizleme Programı Önerilerimiz

Virüs temizleme programı, bilgisayarda dosyalar içerisinde kendini gizlemiş olan virüsü bulur ve bulduktan sonra da onu kontrol altına almak veya yok etmek için farklı farklı yol ve yöntemler uygularlar. Bu yazımızda bu programları inceleyelim.

Avast

Avast, kuruluşu 1988 yılında olan bilgisayarları zararlı yazılımlardan yani virüslerden korumak amacıyla farklı yöntem ve teknikler üreten bir şirkettir. Günümüzde ise Avast’ın, bugüne kadar daha da çok geliştirmiş olduğu antivürüs yazılımları mevcuttur.

ESET NOD32 

ESET NOD32, gerçekleştirilen tam 44 deneme testinin sadece ve sadece 3 tanesinden geçemeyerek diğer programlar arasında en düşük başarısızlık oranına sahip bir antivirüs programıdır.

AVG Antivirüs Free

İnternette gezinirken herhangi bir siteden gelebilecek olan tehdide karşı korunaklı olup birçok koruma özelliğinin de yanında tek bir hesaptan tüm cihazlarınızı koruyabileceğiniz bir özelliğe de sahiptir.

ComboFix

Combofix, kötü amaçla yazılmış virüs programlarının bilgisayarımıza karşı saldırılarını engellemek amacıyla yazılmış bir programdır. Virüs gibi kötü amaçlı programların yanında sisteminizin de performansını azaltan farklı virüsleri de temizleyebilmektedir.

Avira

Avira, 100 milyondan da fazla müşterisi bulunan alman bir antivirüs yazılım şirketidir. Ayrıca Avira, bilgisayarınızın sistemini yormayan ve güvenilir olarak bilinen bir virüs temizleme programıdır. Tek tıkla bile gizlilik sorunlarını gidermeyi, gereksiz verileri temizleyebilmeyi, eski uygulamaları güncelleyebilen bir virüs temizleme programıdır.

Virüs temizleme programı denince akla gelen programlar genel olarak bu şekildedir. Bu programların daima çalışır durumda olmaları, güvenilir ve kaliteli olmaları, sağlam alt yapılara sahip olmaları ve ayrıca da gelişmiş ve gelişmekte olan özelliklere sahip programlar olması sebebiyle kullanıcılar tarafından olumlu yorumlar almaktadırlar. Sizler de bilgisayarınızda bu virüs programlarından herhangi birini tercih ederek bilgisayarınızda oluşabilecek tehlikelerin önüne geçmiş olursunuz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.