YDS Çalışma Programı Ne Şekilde Hazırlanır?

0 4

YDS çalışma planı, 2021’deki en popüler kurslardan biridir. YDS sınavları her yıl Arapçadan Rusçaya, İngilizceden Fransızcaya birçok farklı yabancı dilde yapılmaktadır. YDS çalışma planı her gün veya her hafta nasıl yeniden çalıştırılmalıdır? YDS çalışma planını hazırlarken, daha genel içerikten özel içeriğe geçiş kafa karışıklığını büyük ölçüde azaltacaktır. Öncelikle, bu süre zarfında ele alınacak konuları belirlemeli ve bu konuları daha uzun bir süreye (örneğin bir ay) yaymalısınız; birkaç haftaya bölerseniz ve daha sonra onu günlere bölmeniz gerekir. ay, hazırlıyorsunuz Bu, YDS programını okurken işinizi kolaylaştıracaktır.

Çalışma planı bireysel ihtiyaçlara dayanmaktadır. Dolayısıyla bu kişi kendisine en uygun prosedürü geliştirecektir. Bu içeriğe, YDS çalışma planına hazırlanırken veya YDS sınavı için çalışırken size yardımcı olabilecek bazı küçük ama etkili tekniklere yer verdik.

YDS çalışma programı hazırlarken dikkat etmenizde yarar olan hususlar:

  • Herkesin öğrenme alışkanlıkları farklıdır, sizinkini bilin
  • Eksiklikleri belirleyin ve konsantre olun
  • YDS sınavı için “uygun” kaynakları edinin
  • Dilbilgisinin temelini güçlendirin
  • Bir konuyu tam olarak incelemeden önce diğer konuları incelemeye devam etmeyin.
  • Her gün en az 5 yeni kelime öğrenin
  • Tarama sorunları
  • Kelime öğrenirken en iyi arkadaşınıza geri dönün

YDS Çalışma Programı Ne Şekilde Hazırlanır?

Herkesin öğrenme alışkanlığı değişkendir, kendini alışkanlığınızı tanıyın:

Bazılarının bir kere duyması bir şeyi kavraması için yeterliyken bazısı birçok kez duysa da tam olarak kavrayamaz. Bunun sebebi her birimizin farklı zihin ve farklı öğrenme yapılarına sahip olmamızdır. Örneğin bir kelimeyi ne kadar tekrar ederseniz edin aklınıza girmiyordur, belki bunu sesli söylemeniz, kelimeyle bağlantılı bir resim görmeniz ya da o kelimeyi kullanmanız öğrenmenize katkı sağlayacaktır.

Çalışırken bir şeyi anlamadığınızda kendinizi zorlayarak bunaltmak yerine küçük aralar vermeniz ya da Pomodoro tekniği gibi verimli çalışma yöntemleri denemeniz de sizin için yararlı olacaktır.

Eksiklerinizi keşfedin  ve onların üzerine yoğunlaşın:

YDS sınavına hazırlanmadan önce ilk şey eksiklikleriniz olabilir. Kaçırdığınız sorunları belirlemek, ilerlemenizi büyük ölçüde kolaylaştıracaktır. Bu sayede YDS öğrenme programları yaparak gereksiz zaman kayıplarının önüne geçmiş olursunuz. Sıfırdan başlıyorsanız, YDS öğrenme programlarını sıfırdan yazmanın dezavantajı yoktur. Bunun yerine daha sistematik bir şekilde ilerleyebilirsiniz.

YDS sınavına “uygun” kaynaklar temin edin:

YDS Çalışma Programı Ne Şekilde Hazırlanır?

Kaynakları satın almadan önce, lütfen neyi kaçırdığınızı ve ne satın aldığınızı belirleyin. Derslerinizde kusurlar olduğunu düşünüyorsanız, ders kaynaklarına dönmeniz daha uygundur.Derslerde sorun yaşamazsanız, daha fazla problemi çözmek için test ağırlıklı kaynak aramak daha uygun olur. Satın almış olduğunuz kaynaklar, sınav için girdiğiniz dili açıklamaya yeterli olmayabilir, bu nedenle YDS sınavı için dilin açıklanması önemlidir. Önceki sorular veya benzer kaynaklar dahil olmak üzere sınav konularına odaklanan kaynaklar en iyi seçiminiz olacaktır. Bu sayede hem dili öğrenebilir hem de YDS sınavına girebilirsiniz.

 

Dil Bilgisinin temelini güçlendirin:

 

Bunun YDS dilbilgisi sınavının temeli olduğu söylenebilir, bu nedenle diğer konuları incelemeye devam etmeden önce bu, işinizi önce gramer problemini çözmenizi kolaylaştıracaktır. Bir zamanlar en önemli gramer problemlerinden biri olduğu ve dil öğrenirken en çok ihtiyacımız olan şey olduğu söylenebilir. YDS’ye konuyu (yani zamanı) öğrenerek başlarsanız, öğrenmekte olduğunuz dilin temel yapısını güçlendirecektir.

Bir konuyu tamamıyle öğrenmeden ötekine geçmeyin:

 

O sırada üzerinde çalıştığınız konuyu tam olarak anladığınızdan emin değilseniz, sonraki konuyu incelemeye devam etmemek, odaklanmanıza ve diğer konularla ilgili kafa karışıklığını önlemenize yardımcı olacaktır. Bu nedenle öğrendiğiniz konuyu iyice anlamalı, problemi çözerek kendinizi değerlendirmeli ve ardından yeni konuyu öğrenmeye devam etmelisiniz. Burada problem çözmek size büyük katkı sağlayacaktır.Öğrenmekte olduğunuz konuyla ilgili problemleri çözmek sadece konuyu anlayışınızı ölçmekle kalmaz, aynı zamanda farklı problem türlerini görmenizi de sağlar.

Her gün azami 5 yeni kelime öğrenmeye çalışın:

 

Bir dil öğrenirken, kelime bilgisi öğrenmek de gramer kadar önemlidir. Dilbilgisi içeren kaynaklar olduğu için, YDS sınavında görünen ve görünebilecek kelimeleri öğrenmenize yardımcı olacak bir kaynağa ihtiyacınız olabilir. Bu kaynaklar sadece YDS sınavındaki 5 soruluk kelimeli sorulara yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda paragraflarda veya çeviri sorularında karşılaşabileceğiniz kelimelerin öğrenilmesine de yardımcı olur. Her gün 5 yeni kelime öğrenmek, kelime bilginizin beklentilerinizi aşmasını sağlayacaktır. İlk başta küçük görünse ve etkili olmasa da, zamanla her gün yeni kelimeler öğrenmenin ne kadar etkili olduğunu anlayacaksınız. Orijinal altyazılı dizi veya filmleri de izleyebilir ve bilmediğiniz kelimeleri yazabilirsiniz. Cümlenin içeriği olduğu için kullanımını sezgisel olarak görebilir, böylece kelimeyi daha kolay anlayabilirsiniz.

Çıkmış sorulara göz göz gezdirin:

 

Öğrendiğiniz konunun problemini çözerek fikir sahibi olabilirsiniz. Her konuyu inceledikçe, önceki sınavlarda neler olduğunu anlamak ve konuyla eşleşen soru türlerini çözmek işinizi kolaylaştıracaktır. Sorunu konuya göre çözmeseniz bile, sorunu yine de deneme sınavı ile çözebilirsiniz.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.